2015.09.28. 18:12

Mosolygó futófesztivál

Szombathely - Vasárnap, a Szombathelyi Egyetemi Sport Egyesület által rendezett remek hangulatú futófesztiválon összesen 494-en álltak rajthoz.

Még az időjárás is a futókat szolgálta; bár eléggé fújt a szél, a nap is rámosolygott a II. Szombathelyi Futófesztivál résztvevőire. Az NYME-SEK előtt kialakított versenyközpont igazán impozáns látványt nyújtott, és a közelben kijelölt 2,5 km-es kör jóvoltából jól nyomon is lehetett követni a verseny állását.

Legelőször az amatőr félmaratonisták rajtoltak - közel 90-en. A rendőrség javaslatára kijelölt új pálya bevált, tetszett a futóknak és biztonságos is volt. Ezen a távon Gorza Istvánt és Nagy Csillát avatták győztessé.

Utána a 10 km-es országúti országos bajnokság következett. A nők öt perccel korábban rajtoltak, egy újabb kihívást teremtve a férfiaknak végül csak Gregor Lászlónak sikerült beelőznie őket, aki megvédte tavalyi címét. A nőknél új győztest avattak a szintén békéscsabai Kácser Zita személyében. A házigazda SZoESE versenyzői hét érmet is begyűjtöttek a különböző ob-versenyszámokban. A junior lányoknál Molnár Zita ezüst- , az U23-as női csapat - Varga Dorottya, Purgai Evelyn, Farkas Dóra - bronzérmes lett. A junior fiúknál Kovács Attila országos bajnoki címet szerzett, Petrovics Alex bronzot. A junior fiúcsapatok között másodikként zárt a SZoESE. Az U23-as férfiaknál Nemes Gergő nyakába bronzérem került. A férfiak abszolút csapatversenyének győztese a SZoESE Kovács Attila, Nemes Gergő, Petrovics Alex összetételű triója lett. Az egyesületek közötti összesített csapatversenyt a BEAC nyerte a SZoESE előtt.

Az amatőr futók összességében mintegy 150-nel többen voltak, mint a tavalyi versenyen. A 10 km-es távon Fábrics Gábor és Bíróné dr. Molnár Valéria lett az abszolút győztes. Külön jutalmazták a rajt utáni 1700 méteres részhajrá legjobbjait: Szent Márton futóbajnoka címmel tüntették ki az igazolt versenyzők között Farkas Dáriuszt és Kácser Zitát, az amatőröknél pedig Jacsev Sámuelt és Bíróné dr. Molnár Valériát.

- Szombathely önkormányzatának kérésére, támogatásával rendeztük meg a futófesztivált, nyugodtan mondhatom, hogy az egyetem és a környezete remek otthona volt a rendezvénynek - mondta Kívés István főszervező. - Több mint 150 ember, kollégák, hallgatók, rendőrök, polgárőrök, közterület-felügyelők összehangolt munkájának és a futók lelkesedésének eredményeként remek hangulatú fesztivál kerekedett. Csak mosolygó arcokat lehetett látni. Ezzel a versennyel egy komoly érték teremtődött a városban, amely egy meglévő igényt szolgál ki a futók jelzése alapján a legmagasabb szinten.

Országos bajnoki versenyszámok. 10 km-es országúti ob. Férfi (28 induló), abszolút: 1. Gregor László (Békéscsabai AC) 30:24 perc, 2. Farkas Dárius (BEAC) 31:12, 3. Jenkei Péter (Vasas) 31:26. U23: 1. Halmai Balázs (KSI) 32:00, 3. Nemes Gergő (SZoESE) 32:20. Junior: 1. Kovács Attila (SZoESE) 32:19, 3. Petrovics Alex (SZoESE) 33:03. Női (28). Abszolút: 1. Kácser Zita (Békéscsaba) 35:30, 2. Kenesei Zsanett (BEAC) 36:04, 3. Ferenc Katalin (BEAC) 36:09. U23: 1. Kenesei Zsanett (BEAC) 36:03. Junior: 1. Somogyi Anett (VEDAC) 36:54, 2. Molnár Zita (SZoESE) 38:18. Ifjúsági 4x2,5 km-es váltó, lány: 1. Bp. Honvéd 40:45.

Amatőr versenyek. Félmaraton, férfi (60): 1. Gorza István 1:22:50, 2. Patonai Gábor 1:24:22, 3. Devecseri Bálint 1:25:08. Női (27): 1. Nagy Csilla 1:33:16, 2. Ávár Szilvia 1:36:18, 3. Bruzsa Kata 1:37:18. 10 km. (100): Abszolút, férfi: 1. Fábrics Gábor 37:00. Női (64): 1. Bíróné dr. Molnár Valéria 39:11. 18 40 év, férfi: 1. Fábrics Gábor 37:00, 2. Nagy Gábor 37:34, 3. Borbás Tibor 38:31. Női: 1. Bíróné dr. Molnár Valéria 39:11, 2. McCarthy Bernadett 45:13, 3. Joó Barbara 48:03. 41 60 év, férfi: 1. Horváth Tamás 40:02, 2. Gyöngyössy Róbert 40:06, 3. Rosta Csaba 42:07. 41 56 év, női: 1. Kelemen Szilvia 49:07, 2. Kleczl Beáta 50:09, 3. Kiss Erika 52:06. +60 év, férfi: 1. Hopp Viktor 49:27. +56 év: 1. Söjtöry Elvira 53:22.

1 körös (2,5 km) futás. Abszolút, fiú (14): 1. Jacsev Sámuel 7:52. Lány (21): 1. Purgai Barara 9:39. III. korcsoport, fiú: 1. Biácsi Milán 9:41, 2. Orbán Áron 10:33, 3. Darics Benedek 10:37. Lány: 1. Kovács Anna 9:41, 2. Hegyi Boglárka 9:54, 3. Molnár Jázmin 9:55. IV. kcs., fiú: 1. Nemes Bálint 8:48, 2. Vásárhelyi Szabolcs 8:53, 3. Piri Norbert 11:56. Lány: 1. Kiss Nórqa 10:05, 2. Takács Kitti 11:02, 3. Kovács Beatrix 11:56. V VI. kcs., fiú: 1. Jacsev Sámuel 7:52, 2. Koch Ágoston 8:15, 3. Szalasits Balázs 8:52. Lány: 1. Purgai Barbara 9:39, 2. Kiss Virág 10:33, 3. Szabadi Lídia 10:51.

4x2,5 km-es váltó. Férfi (28): 1. Premontrei Katonasuli 38:24, 2. Premó 42:52, 3. Városháza 44:02. Női (10): 1. Légiós Lányok 45:02, 2. Sportosokk 49:11, 3. Földönfutók 50:22.