2016.05.18. 12:50

MEFOB: negyedik a Szombathelyi Egyetemi SE férfi kosárlabdacsapata

Debrecen - A negyedik helyen zárta a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság (MEFOB) négyes döntőjét a Szombathelyi Egyetemi SE férfi kosárlabdacsapata.

A háromnapos döntőben négy kosárcsapat játszott körmérkőzést. A SZoESE címvédőként futott neki a tornának.

Debreceni EAC-Szombathelyi Egyetemi SE 78-41 (15-7, 28-16, 23-7, 12-11).

- Debrecen, MEFOB férfi kosárlabda-mérkőzés.

SZoESE: Simon B. 3/3, Földesi 3, Novák 4, MÉSZÁROS 14/6, Szabó B. 6. Csere: Perák, Bazsó 4, Gábor 2, Karagity -, Horváth A. 3/3, Balogh R. 2, Zsebe -. Edző: Kéri Péter.

A hétórás utazás után gyengén játszó SZoESE súlyos vereséget szenvedett a házigazdától.

Simon Bence helyet kapott a torna All Star csapatában. Fotó: SZoESE

Testnevelési Egyetem Budapest-Szombathelyi Egyetemi SE 71-64 (22-8, 15-20, 17-22, 17-14).

SZoESE: Simon B. 3, BAZSÓ 15/3, FÖLDESI 11/3, Mészáros 4, Szabó B 8/3. Csere: NOVÁK B. 8/6, Karagity 6, HORVÁTH A. 8/6, Perák -, Balogh R. -.

Az első percekben úgy tűnt, hogy nem sikerül felrázni a csapatot az előző napi kiadós vereség, de aztán folyamatosan javult a SZoESE játéka. A negyedik negyed elején beérte ellenfelét, de a fordításara már nem maradt erő.

Szombathelyi Egyetemi SE-Eszterházy Károly Főiskola Eger 63-66 (20-14, 9-15, 18-14, 20-19).

SZoESE: SIMON B. 3, FÖLDESI 13/9, Bazsó 8/6, MÉSZÁROS 13/3, SZABÓ B. 13/3. Csere: Perák 2, Horváth A. -, Karagity 5, NOVÁK 6.

Volt tétje a meccsnek, hiszen 11 pontos győzelem esetén a SZoESE az ezüstéremre is esélyes lehetett volna. Jól kezdtek a vasiak, a második negyedben tíz ponttal is vezettek, ám a folytatásban magára talált az Eger, és a hajrában kicsikarta a győzelmet.

Eredmények: DEAC-TFSE 75-71, EKF SE-DEAC 71-82, EKF SE-TFSE 69-66. Végeredmény: 1. DEAC 6 pont, 2. EKF SE 5, 3. TFSE 4, 4. SzoESE 3.

Simon Bencét beválasztották a torna All Star csapatába.

Kéri Péter: - Az első meccsen rossz játékkal nagy vereségbe futottunk bele. Sikerült talpra állni és két NB I/B-s kerettel felálló együttessel partiban tudtunk lenni. A szezon közben ilyen ritmusú meccseket nem játszottunk, így kicsit nehezen vettük fel a tempót. Gratulálok a csapatomnak az éves teljesítményéhez - és jövőre ismét éremért szállunk harcba!