2016.05.02. 12:31

Megvan a CVSE hetedik bajnoki címe

Pécs - Sorozatban hetedszer szerzett bajnoki címet a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata.

Az asztalitenisz-bajnokság négyes döntőjében szombaton az elődöntőket játszották. A férfi címvédő, alapszakasz-győztes Celldömölki VSE a negyedik Szegeddel csapott össze a fináléért.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka-Floratom Szeged AC Probart 6-2.

- Pécs, férfi asztalitenisz Extraliga, elődöntő.

Páros: Fazekas, Ecseki-Gerold, Vitsek 3:0 (10, 9, 9. Bár mindhárom meccs szorosan alakult, kézben tartották a celliek a meccset (1-0). Egyéni, 1. forduló: Lindner-Vitsek 2:3 (9, -11, 8, -7, -7). Lindner Ádám sem játszott rosszul, de Vitsek Iván bombaformában volt. Fazekas-Magyar 3:0 (6, 6, 2). Fazekas Péter legázolta ellenfelét. Ecseki-Gerold 2:3 (4, -13, -8, 13, -9). Hajszálnyi különbség - talán a rutin - döntött Gerold Gábor javára (2-2). 2. forduló: Fazekas-Vitsek 3:2 (-9, -8, 5, 2, 5). Vitsek kétszettes előnyével ráijesztett a celliekre, de Fazekas magára talált, és nyert. Lindner-Gerold 3:1 (7, -7, 7, 9). 1:1 után Lindner hatalmas bravúrt vitt véghez, 1-7-es hátrányból nyert 11-7-re az ellen a Gerold ellen, akitől Cellben simán kikapott, majd nagy csatában a győzelmét jelentő szettet is behúzta. Ecseki-Magyar 3:0 (6, 11, 11). Ecseki az első játszma után kevésbé koncentrált, így szorosabb csatában, de azért szettveszteség nélkül kerekedett felül (5-2). 3. forduló: Fazekas-Gerold 3:1 (8, -7, 7, 3). Gerold még nem ocsúdott fel a Lindner elleni vereségből, Fazekas pedig maximumot nyújtva adta meg a kegyelemdöfést a szegedieknek (6-2). A celli csapat tehát győzelemmel köszöntötte vezetőedzőjét, a sportág legendás alakját, Klampár Tibort 63. születésnapján - akinek rezesbanda játszotta el a Happy Birthday-t. Győzött: Fazekas 3, Lindner 1, Ecseki 1, Fazekas-Ecseki páros, illetve Vitsek 1, Gerold 1.

A másik elődöntőben a házigazda pécsiek 7-0-ra győzték le a Szécsényt, amelytől a CVSE az alapszakaszban mindkétszer kikapott. Így akárcsak tavaly, Celldömölk-Pécs finálét rendeztek.

Az öröm pillanatai Ecseki mindent eldöntő győzelmét követően

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka-PTE-PEAC Kaló Méh 6-4.

- Celldömölk, férfi asztalitenisz bajnoki döntő.

Páros: Fazekas, Ecseki-Nagy, Demeter 3:0 (8, 7, 1). A vártnál jóval könnyebben, nagyon simán nyert a celli duó (1-0). Egyéni, 1. forduló: Lindner-Pázsy 3:1 (-9, 9, 8, 5). Az első szett elúszott, de a folytatásban már nagyon magabiztos volt Lindner. Ecseki-Nagy 2:3 (7, 6, -6, -7, -8). Celldömölkön Ecsekinek sikerült győzni, most 2:0-s vezetésről, szoros döntő szettben végül elbukott. Fazekas-Demeter 3:1 (-9, 6, 10, 9). Nagyon szoros, hatalmas taktikai csatát vívott a két rutinos játékos. Fontos meccset nyert meg Fazekas (3-1). 2. forduló: Lindner-Nagy 0:3 (-4, -6, -8). Az esélyeknek megfelelőn Nagy Krisztián győzött. Fazekas-Pázsy 3:0 (7, 7, 7). Egy pillanatig sem volt kétséges, hogy ki nyeri a meccset. Ecseki-Demeter 0:3 (-11, -5, -7). Az első szettet 7-3-as vezetésről vesztette el Ecseki s utána már nem tudott talpra állni (4-3). 3. forduló: Fazekas-Nagy 0:3 (-8, -6, -9). Fazekas most nem tudta megállítani a kiválóan játszó Nagyot. Lindner-Demeter 3:2 (6, 5, -7, -7, 5). Sima 2:0-s vezetés után vét izzadva nyert Lindner. Ecseki-Pázsy 3:2 (-5, -7, 7, 8, 9). Az utolsó meccs döntött az aranyérem sorsáról. Ecseki Nándor rosszul kezdett, kétszettes hátrányba került. De utána óriási küzdenitudással visszahozta a reményt csapatának, egyenlített. A döntő játszma a lehető legminimálisabb különbséggel dőlt el Ecseki, azaz a CVSE javára.

Nagyon színvonalas, hatalmas - nagy szurkolótáborok előtt rendezett - mérkőzésen szerezte meg a celli együttes sorozatban hetedik bajnoki címét.  Győzött: Fazekas 2, Lindner 2, Ecseki 1, illetve Nagy 3, Demeter 1.

– Jól kezdtünk, de Ecseki a 2:0-s vezetése után kikapott Nagytól, így szorossá vált a meccs. Vezettünk, de jöttek utánunk. Az utolsó meccs előtt 5-4 volt az állás. Ecseki 2:0-s hátrányba került. El kellett jutnia az ötödik szettig, mert még a 3:2-es vereség is nekünk kedvezett volna. Meg tudta csinálni, sőt győzött – mondta a mérkőzés után Klampár Tibor vezetőedző, aki megkapta a csapattól a hőn áhított születésnapi ajándékát, a hetedik bajnoki címet.

A bronzmérkőzésen: Szécsény-Szeged 6-4. A női döntőben: Szekszárd-Postás SE 7-0.