2016.10.19. 18:45

Könnyed Falco-diadal- Nem jelentett problémát a vendég Paks

Szombathely- Az NB I-es kosárlabda-bajnokság első fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán a Falco KC Szombathely magabiztos játékkal verte tönkre a vendég Paksot.

A paksiak a bokaszalag-szakadást szenvedő center, Ryan Watkins nélkül vették fel a harcot. A hazaiaknál viszont játékra jelentkezett a sérüléssel bajlódó Ray Turner - ám csak a kispadon kezdett.

Falco KC Szombathely-Atomerőmű SE Paks 113-81 (22-14, 23-18, 35-19, 33-30). - Szombathely, 1800 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Török, Boros.

Falco: MEDFORD 13/3, GOVENS 44/24, Váradi B. 6/6, Tóth N. 4, PUSZTOHVAR 16/12. Csere: Kovács P. 6, TURNER 10, SIMON K. 8, Bognár 6, Hódi -, Kovács B. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

ASE: Kovács Á. 6, Medve 3/3, SAMENAS 17/15, Forte 8, Tiby 16/3. Csere: Hill 9/6, Bagó -, WILL 13/9, Illés 9/9, Sömenek -, Gulyás -. Edző: Gediminas Petrauskas.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10-6. 8. perc: 18-8. 14. perc: 32-16. 17. perc: 37-16. 20. perc: 45-32. 23. perc: 56-36. 27. perc: 65-49. 30. perc: 80-51. 36. perc: 100-75.

Medve triplája vezette fel a meccset - nagyon bekezdett, nagy rohanással nyitott a Paks. Samenas gyorsan lekönyökölte Váradit, akinek vérzett a felrepedt szája, el kellett hagynia a pályát. A 3. percben már a Falco vezetett, átvette az irányítást a házigazda. A 4. percben (10-6) pedig időt is kért a vendégek kispadja. De a folytatásban is a Falco diktálta a tempót, egyre nőtt a hazaiak előnye (8. perc: 18-8) - Govens volt nagyon elemében. A második negyedben kicsit visszavettek a tempóból a felek, de a Falco továbbra is remekül, szigorúan védekezett. A helyzeteit pedig jó százalékkel értékesítette. A paksiak litván edzője megunta csapata szenvedését, és mivel három perc elteltével sem sem talált gyűrűbe az ASE a második negyedben, maga köré gyűjtötte tanítványait (13. perc: 32-14). Az időkérés után Kovács törte meg a vendégek gólcsendjét. Valamelyest rendezte sorait a Paks, és elkezdte faragni a hátrányát (17. perc: 37-16) - főleg támadásban akadozott ekkor a hazai gépezet, lel-lejárt a támadóidő, nehéz helyzetből kellett dobást vállalni. Jött is a szombathelyi időkérés. Hiába, a paksiak belőtték magukat távolról. A Falco szinte csak büntetőből talált gyűrűbe. De így tíz pont felett tartotta előnyét a házigazda (20. perc: 45-32).

A második félidőre visszatért a pályára Váradi Benedek, akinek a kórházban összevarrták a száját... Govens és Váradi is triplát dobott. Úgy tűnt, hogy a hazaiak gyorsan el akarják dönteni a meccset (23. perc: 56-36). Ami tulajdonképpen sikerült is: állandósult a vasiak 20 pont körüli, fölötti előnye (27. perc: 65-43). A Falco a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt - a vendégek egy-egy kósza távoli dobással jelezték, hogy a pályán vannak. Minden lepattanó a sárga-feketéké volt, akik szinte minden támadásukat kosárral zártak. A vendégek nagy bánatára Pusztohvar is belőtte magát. Az utolsó etapra így nem maradt izgalom (30. perc: 80-51). Nagyon úgy tűnt, hogy a paksiak felőrlődtek a hiábavaló küzdelemben - ekkor már edzőjük is rezignáltan ült a padon. Tetemes előnye tudatában a Falco egy kicsit szellősebb védekezéssel rukkolt elő a záró játékrészben, de minden paksi pontra érkezett szombathelyi válasz. A közönség jól szórakozott: Govens 41. (!) pontjával elérte a 100 pontot a Falco (36. perc:100-75) - aki persze a folytatásban sem állt le.

Ezen az estén nem volt egy súlycsoportban két csapat. A Falcót óriási ünneplésben részesítette a közönsége.

Szrecsko Szekulovics: - Nagyon boldog vagyok! Kemény tempót diktáltunk, tényleg jó teljesítménnyel rukkoltunk elő, csak gratulálni tudok a fiúknak - és a közönségnek is. Pedig azért voltak problémáink, hiszen Turner sérüléssel bajódott, és Váradi is nagyon hiányzott az első félidőben. De ezúttal ezt is megoldottuk együtt, csapatként.

Gediminas Petrauskas: - Gratulálok a Falcónak. Nagyon gyengén védekeztünk, sok könnyű pontot engedélyeztünk ellenfelünknek. Végig a hazaiak akarata érvényesült, sokat kell még javulnunk.