2016.11.13. 20:45

A Viktória FC újabb három pontot zsebelt be

Budapest - A női labdarúgó NB I. 11. fordulójában a Viktória FC tizenegyesgóllal nyert az Astra otthonában.

Astra-Selector HFC-Viktoria FC 0-1 (0-0). Budapest, 100 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Molnár R.

Viktória FC: Bíró - Kopcsándi, TÁLOSI, HARSÁNYI, KUN - TÓTH A., Fábián, Siklér (Csidei) - Szakonyi, Manhart, Magyarics (Bátorfi). Edző: Csordás Csaba.

Tóth Alexandra remekül játszott, büntetőt harcolt ki  Fotó: Szendi Péter

Az első félidőben a vasiak keveset futottak, nem voltak igazán motiváltak, és bár egy nagy ziccert elhibáztak, a jól küzdő, masszív, lelkes Astra ellen nem boldogultak. A szünetben rendezték soraikat a szombathelyiek, a folytatásban jobban összpontosítva több ziccert is kidolgoztak az ekkor már a félpályát alig-alig átlépő fővárosiak ellen. A 80. percben Tóthot szép egyéni akció végén a tizenhatoson belül buktatták, a büntetőt Manhart magabiztosan értékesítette (0-1). A Viktória győzelme nem volt kérdéses, de a vendéggárda saját dolgát nehezítette meg. Gólszerző: Manhart (80., 11-esből).

Csordás Csaba: - Noha elértük a célunkat, bizonyos periódusokban nem voltam elégedett a hozzáállással és a mutatott játékkal sem. Azonban akadtak jó dolgok, s a lényeg, hogy továbbra is harcban vagyunk az első két helyért.

További eredmények: Kóka-Újpesti TE 6-0, MTK-Győri ETO 2-1, FTC-Budapest Honvéd 9-1.

1 . FTC 10 9 0 1 36- 5 27

2 . VIKTÓRIA 11 8 1 2 23 -9 25

3 . MTK 11 8 1 2 22 -9 25

4 . GYŐR 11 6 1 4 18 -12 19

5 . KÓKA 11 4 1 6 24 -25 13

6 . Astra 11 3 1 7 24 -27 10

7 . UTE 11 1 2 8 12 -45 5

8 . Bp. Honvéd 10 0 1 9 5 -32 1