2017.03.07. 20:20

Győzelem a hajrában

Aya Napia, Umag - A magyar női labdarúgó-válogatott a kilencedik, a B csapat a 7. helyért mérkőzhet.

A Cipruson zajló Ciprus Kupa utolsó csoportmérkőzésén a magyar női válogatott Csehországgal mérkőzött. Markó Edina szövetségi kapitány a Szőcs - Papp, Tálosi, Szeitl, Szabó V. - Csiszár, Fenyvesi - Tóth G. (Rácz, 46.), Vágó (Farádi-Szabó, 90.), Zeller - Németh L. (Magyarics 70.) összeállítású csapatot szerepeltette. Noha az első félidőben a csehek futballoztak fölényben, a 27. percben Tálosi labdáját Németh emelte a hálóba (1-0). A 43. percben egy kiállítás miatt tíz főre fogyatkoztak a csehek. A második félidőben a csehek minden energiájukat mozgósítva a 86. percben emberhátrányban is kiegyenlítettek. Két perc múlva azonban Zeller 15 méteres lövésével megszerezte a győzelmet csapata számára: 2-1. A Viktória játékosai közül Tálosi Szabina végig a pályán volt. Habár a magyar csapat a harmadik helyen végzett csoportjában, a torna sajátos lebonyolításának köszönhetően szerdán csak a kilencedik helyért mérkőzhet, Új-Zéland lesz az ellenfél. A horvátországi Isztria Kupán szereplő B válogatott Franciaország B csapata ellen 3-0-s félidőt követően 6-0-ra kikapott. A Viktória védője, Kun Barbara 65 percet töltött a pályán. A Turtóczki Sándor szövetségi edző irányította magyarok az utolsó, negyedik helyen zártak csoportjukban, szerdán Tajvan ellen a hetedik helyért meccselnek.