2017.04.11. 18:30

Négy vasi érem az úszás diákolimpián: Fekete Csongor két aranyat is nyert

Debrecen - Két arany, egy ezüst és egy bronz lett a Vas megyeiek éremtermése az úszás diákolimpia országos döntőjében.

Két nap alatt öt korcsoport országos döntőjét rendezték meg úszásban - március közepén - Debrecenben. A versenyen résztvevők (számonként a megyei, illetve budapesti győztesek) nagy káoszról számoltak be, de a jegyzőkönyvek hitelesítése is csak a napokban fejeződött be a Magyar Diáksport Szövetségben.

Fekete Csongor két arannyal jött haza az úszó diákolimpia országos döntőjéről
Fotó: Berzsenyi Gimnázium

Most már hivatalos, hogy a Vas megyei úszók négy dobogós helyezést szereztek a III-VI. korcsoportos B kategóriások (versenyengedéllyel nem rendelkezők) fináléiban. A legjobban Fekete Csongor, a Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium 11. osztályos tanulója szerepelt, aki két aranyérmet is nyert - 100 m gyorson és 100 m háton is maga mögé utasította a mezőnyt. Felkészítője, Esküdt Roland elmondta, hogy Csongor két éve kezdte újra az úszást, kifejezetten a diákolimpiára készültek heti két-három edzéssel. A közös munka meghozta gyümölcsét, hiszen az aranyak mellé értékes felvételi pontok is jártak a továbbtanulásra készülő fiúnak.

Nagy Benedek 100 méter háton ezüstérmet szerzett
Fotó: Gárdonyi iskola

Nagy Benedek is felállhatott a dobogóra, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola diákja a IV. korcsoportban ezüstöt szerzett 100 m hátúszásban. Benedek a Sárvárfürdő Úszóiskolájában pallérozodik Berkovics Klaudia és Francsics Nikoletta irányításával. Ez már a negyedik országos döntője volt, több értékes helyezés után most először szerzett érmet. Úszóként továbbra is marad amatőr státuszban , hiszen állandó résztvevője matematika-, történelem- és földrajzversenyeknek is.

Bronzérmes lett az Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium IV. korcsoportos Hóbor Eszter, Spanraft Liza, Gurisatti Jázmin, Palatkás Anna összeállítású, 4x50 méteres lány gyorsváltója. A lányok Hóbor Péter irányításával évek óta triatlonoznak, így az úszásban is ottho-nosak.

A kőszegi Árpád-házi 4x50 méteren bronzérmes gyorsváltója. Balról: Hóbor Eszter, Palatkás Anna, Gurisatti Jázmin, Spanraft Liza
Fotó: Árpád-házi iskola

A mezőnyök első felében végzett vasi versenyzők eredményei. II. korcsoport. Fiú, 50 m mell: 9. Stéger Gellért (Paragvári) 41,27.

III. kcs. Fiú, 100 m gyors: 5. Kovács Balázs (Celldömölk) 1:05,82. 50 m mell: 5. Antoni Barnabás (Bolyai) 40,77. 100 m hát: 7. Kovács Balázs (Celldömölk) 1:21,64. 4x50 m gyorsváltó: 6. Gothard (Galambos Bence, Juhász Samu, Birkás Barnabás, Prácser Botond) 2:12,51. Lány, 100 m gyors: 4. Birkás Emma (Gothard) 1:09,62. 50 m mell: 9. Fekete Kata (Dr. Tolnay, Gyöngyösfalu) 43,83.

IV. kcs. Fiú, 100 m gyors: 7. Nagy Benedek (Gárdonyi, Sárvár) 1:01,91. 100 m hát: 2. Nagy Benedek (Gárdonyi) 1:10,41. Lány, 100 m gyors: 6. Spanraft Liza (Árpád-házi, Kőszeg) 1:09,11. 4x40 m gyorsváltó: 3. Árpád-házi (Hóbor Eszter, Spanraft Liza, Gurisatti Jázmin, Palatkás Anna) 2:10,87.

VI. kcs. Fiú, 100 m gyors: 1. Fekete Csongor (Berzsenyi, Celldömölk) 55,30. 100 m hát: 1. Fekete Csongor (Berzsenyi) 1:06,44.

Az V. korcsoportosok úszódöntőjét több más sportágéval együtt június 21-25-én a jubileumi összevont diákolimpia keretében rendezik meg Debrecenben.