2017.07.14. 19:25

Gólözön a vízben - Meccsdömping a szombathelyi Tófürdőn

Pénteken megkezdődött az I. Ifjúsági Vízilabda Karnevál. Az első nap 17 mérkőzést rendeztek. Szombaton és vasárnap folytatódnak a küzdelmek .

Az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) szervezésében a Tófürdőn zajló U13-as és U17-es nemzetközi utánpótlás-viadalon a Stojadinov Nikola vezette AVUS U13-as csapata a spanyol Be Water My Friendtől kikapott, majd simán verte a francia Racingot. A Matajsz Márk irányította U17-esek három góllal nyertek a finn Kuhat ellen, az egyesült államokbeli Cardinal Newmant pedig kiütötték.

AVUS-BWMF (spanyol) 4-9 (2-3, 0-2, 1-2, 1-2)

U13-as mérkőzés.

A szombathelyiek visszafogottan kezdtek, az első három negyedet odaajándékozták az agresszíven vízilabdázó spanyoloknak. Az utolsó negyedre felvették a tempót, ám addigra eldőlt a találkozó. A szombathelyi gólszerzők: Prácser 2, Novák D. 1, Horváth M.

Stojadinov Nikola (fehér pólóban) U13-as együttese egy vereséggel és egy győzelemmel kezdte szereplését a tornán
Fotó: Szendi Péter

AVUS-Racing (francia) 19-3 (5-1, 6-0, 4-1, 5-1)

Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, az aligátorok végig koncentráltan, gólra törően vízilabdáztak, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A szombathelyi gólszerzők: Kovács K. 5, Prácser, Novák D., Gyurácz 3-3, Szieber 2, Rózsahegyi, Juhász S., Kovács Á. 1-1.

AVUS-Kuhat (finn) 8-5 (0-2, 2-1, 2-1, 4-1)

U17-es mérkőzés.

Nagy tempóban indították a meccset a csapatok, talán az óriási rohanás volt az oka, de mindkét kapu előtt sok helyzet kimaradt. Különösen a szombathelyiek rontottak, az első negyedben csak a kapufát találták telibe. A négy lányjátékost is soraikban tudó finnek viszont két gólt szereztek. A második negyedtől feljavult a vasiak játéka, a harmadik felvonásban átvették a vezetést (4-3). Fokozatosan húztak el, az utolsó nyolc percben állva hagyták ellenfelüket. A szombathelyi gólszerzők: Galambos G. 4, Ekler Zs. 3., Baranyai 1, Makrai 1.

AVUS-Cardinal Newman (egyesült államokbeli) 21-3 (6-1, 6-1, 5-0, 4-1)

Alaposan megszórta amerikai riválisát az AVUS. Baranyaiék rengeteg labdát szereztek, akár még nagyobb arányban is nyerhettek volna. A szombathelyi gólszerzők: Ekler Zs., Baranyai, Makrai 5-5, Galambos G. 3, Pónya 2, Zubrits.

Az AVUS további mérkőzései. Szombat. U13, 10.20: FTC-AVUS. 15.30: AVUS- Sopron. U17, 12.20: Győr- AVUS. 17.30: Racing- AVUS. Vasárnap. U13, 11.10: Kuhat-AVUS. U17, 11.30: FTC-AVUS. Helyosztók: 14.30-tól. U13-as döntő: 18.00. U17-es döntő: 19.00.