2014.01.19. 20:15

Megszenvedett a győzelemért Szegeden a Körmend

Szeged - Nagyon megszenvedett a sikerért az EGIS Körmend kosárlabdacsapata, de hosszabbításban sikerült kiharcolni az újabb győzelmet Szegeden.

Németh Zsolt

A mérkőzés elején, mint ha bedeszkázták volna a gyűrűket, két percig nem született kosár. Grebenár Péteré volt az első találat, a Körmend a két legmagasabb emberével kezdett a palánk alatti posztokon. Mindenképpen ki akarták vonni a játékból Jarrell Williamset, aki november elején nyerő ember lett a Szeged számára a piros-feketék otthonában. Öt perc után kézilabdás eredmény állt a táblán, 3-4 volt az állás, álmosan csordogált a mérkőzés. Aztán néhány csere után megélénkült a játék és Kusnyer triplájával már hattal ment a Körmend.

A hazaiak elsősorban Csorvási révén tartották magukat, majd beállt a Szolnokról átigazolt Horváth Ákos, aki egy triplával jelezte, hogy vele is számolni kell. Öt ponttal a vendégek nyerték az első tíz percet, ami a második negyed közepén tízre nőtt, de Levy és Jereminov vezérletével zárkózott a Szedeák. Négy pontnál közelebb nem jutottak és félidőben hattal ment a Körmend, amelyben El-Amin és Rakocsevics szerezte a pontok nagy részét.

A második félidő elején a Körmendnél maradt az álmos stílus, a hazaiak viszont frissebben érkeztek, és két perc alatt egyenlítettek. Williams pontjaival már vezetett is a Szeged, Rakocsevics pedig négy hibával a padon találta magát. Tovább növelte a Körmend gondjait, hogy a helyére beállt Grebenár kilenc másodperccel később akkorát esett, hogy le kellett cserélni és nem is tudta folytatni. Sömenek Martin állt be, aki két gyors triplával járult hozzá ahhoz, hogy ismét elhúzzon a Körmend. Ferencz is szerzett egy hármast, de Török Rolland ellen technikait ítéltek, kissé túl szigorúan. Ebből zárkózott, majd az utolsó tíz perc első felében előzött is a Szeged.

Muhammad El-Amin 23 pontot szerzett a szegedi mérkőzésen, övé volt a győztes tripla is (Fotó: Szendi Péter)

Rakocsevics alig állt vissza, ki is pontozódott. Ferencz harmadik triplája és Török kosarai jelentették a fordítást, és amikor úgy tűnt, hogy meglehet a siker, Jereminov két hármasa a hazaiakat hozta fel, akik eldönthették volna a találkozót, de El-Amin büntetőivel hosszabbításra mentették a meccset a piros-feketék. Jereminov két kosarával fordított a Szeged, de Sömenek negyedik hármasa megint átírta a forgatókönyvet. Tíz másodperccel a vége előtt El-Amin egálnál süllyesztette el gyilkos tripláját, és erre már nem volt válasz. A sok hibával játszó körmendiek végül is kiszenvedték zsinórban hetedik győzelmüket.

Simándi Árpád: – Nehéz ilyen mérkőzés után bármit is mondani. A játékosaink mindent megtettek, keményen küzdöttek. Ha a hárompontosokat picivel jobban dobjuk, akkor meg lehetett volna.

Hencsey Tamás: – Egy végletekig kiélezett mérkőzést sikerült megnyernünk. Az egyik legjobbunkat, Rakocsevicset korán elvesztettük, de sikerült őt pótolnunk, Sömenek Martin ma megint szenzációsan játszott. Az egész csapatot dicséret illeti, hogy a rosszabb periódusokban is tudtuk tartani magunkat és meg tudtunk újulni. No, és megint volt egy El-Aminunk, aki eldöntötte a mérkőzést.

A 17. fordulóban: Kecskemét–Atomerőmű 61-66 (csütörtökön), Pécs– Kaposvár 69-88 (pénteken), Nyíregyháza–Sopron 73-63, ZTE–Jászberény 104-88.

Naturtex-SZTE-Szedeák _Egis Körmend
89-92 (17-22, 22-23, 25-22, 17-14, 8-11). Szeged, 500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette:
Kapitány, Frányó, Balog.

Szeged: JEREMINOV 16/12, LEVY 16/3, Kiss 8/6, Williams 10/3, CSORVÁSI L. 14. Csere: Vida 4, Horváth Á. 11/3, Csorvási M. 10. Edző: Bonifert Domonkos.

Körmend: Wisseh 5, EL-AMIN 23/6, FERENCZ 13/9, Rakocsevics 14, Grebenár 2. Csere: TÖRÖK 20, Kusnyer 3/3, Kutasi, Farkas, SÖMENEK 12/12, Sonyák . Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3-4. 8. perc: 11-18. 12. perc: 21-22. 16. perc: 26-36. 23. perc: 49-47. 26. perc: 52-60 . 33. perc: 70-68. 38. perc: 74-78. 41. perc: 81-83. 45. perc: 88-89.

Kipontozódott: Rakocsevics a 35. percben.