Sportvilág

2007.10.26. 02:28

Pályán a 97-es Lurkó

Szombathely, Budapest (tg) - Egy hazai rendezésű és egy fővárosi tornán is részt vett a napokban a Lurkó UFC 1997-es születésű játékosokból álló csapata.

A Vasi Faker-kupát Szombathelyen, a Farkas Károly utcai sporttelepen rendezték öt csapat - Lurkó Fekete, Lurkó Zöld, ZTE, Győri ETO, Sopron - részvételével. Az 1997-es születésű játékosokból álló 71 fős együttesek körmérkőzéses rendszerben 25 perces meccseket játszottak. A tornagyőztes Lurkó Fekete a ZTE-vel döntetlent játszott (1:1), a Győrt (2:1), a Sopront (6:0) és a Lurkó Zöldet (6:2) viszont legyőzte. A legjobb játékosnak Héra Csanádot (Lurkó) választották, a gólkirály az öt találatig jutó Könczöl Szilárd (Lurkó) lett.

Végeredmény: 1. Lurkó Fekete, 2. ZTE, 3. Győr, 4. Lurkó Zöld, 5. Sopron.

A Lurkó 97-es csapata Budapesten a Cordiál-kupa elnevezésű országos tornán is próbára tette a tudását. A Vasas műfüves pályáján rendezett erőpróbán erős mezőny, 20 gárda vett részt. A szombathelyi fiatalok jól teljesítettek a csoportmeccseken, és a középszakaszban, az elődöntőben viszont a későbbi győztes Kiskunmajsa leküzdhetetlen akadályt jelentett. A felek 2:2-re végeztek a rendes játékidőben, büntetőkkel viszont a rivális bizonyult jobbnak. Következett a bronzmeccs, ahol a Békéscsaba 4:1-re nyert. A szombathelyiek így a negyedik helyen zártak, ami nem rossz eredmény, főleg annak türkében, hogy több magasan jegyzett csapatot utasítottak maguk mögé.

Végeredmény: 1. Kiskunmajsa, 2. Debrecen, 3. Békéscsaba, 4. Lurkó.