Sportvilág

2010.02.18. 03:26

Vasi fiatalok focisikere Ausztriában

Két körmérkőzéses teremlabdarúgótornán is a legjobbnak bizonyultak a Grundball PFC-Haladás VSE fiataljai.

Gergácz Zoltán

Ausztriában két korosztálynak is rendezett körmérkőzéses teremlabdarúgó-tornát a Grazer SC. A vasi színeket mindkettőn a Grundball PFC-HVSE fiataljai képviselték.

Az U9-esek ötcsapatos, körmérkőzéses versenyében valamennyi gárda oda-visszavágós alapon mérkőzött meg egymással. A vasiak sikerrel vették az akadályokat. Az osztrák Murfeldet 4:0-ra és 7:0-ra, a szlovén Limbus Pekrét 4:1-re és 2:0-ra, a Pachernt 3:1-re és 4:0-ra simán verték. A Gösting elleni első találkozón 3:0-ra nyertek, s bár a visszavágón 2:1-re alulmaradtak, ez már nem osztottszorzott: nyolc pont előnnyel lettek a torna győztesei a szlovén Limbus Petre előtt.

A csapat tagjai: Hegedüs Márton, Iszak Péter, Kámán Alex, Machinek Barnabás, Nagy Dávid, Pék Krisztofer, Tancsics Áron, Varga Balázs, edző: Tóth Róbert.

Az U11-es korosztály, Havasi Attila tanítványai hat csapat körmérkőzéses versenyében bizonyultak a legjobbnak. A Göstinget 2:0-ra, a Mariatrost 1:0-ra, a Grazer SC-t 3:1-re, a Feldkirchent 3:0-ra győzték le. Egyetlen vereségüket a Schoppingcitytől szenvedték el (1:0), de ez már nem befolyásolta tornagyőzelmüket.