Sportvilág

2016.09.18. 18:20

Hibátlan mérleg: hatodszorra is nyert a kosárlabda-válogatott

Címkék#kosárlabda

Szolnok - Utolsó, hatodik selejtezőjét is megnyerte az Európa-bajnoki kvalifikációt már korábban kiharcoló magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Magyarország-Macedónia 63-61 (18-25, 14-12, 14-9, 17-15)

Szolnok, 2000 néző, Európa-bajnoki selejtező, kosárlabda-mérkőzés, vezette: Javor (szlovén), Calik (lengyel), Ozols (lett).

Magyarország: Wittmann 2, Kovács P. 4, Ferencz 18/12, Tóth N. 4, Keller Á. 5. Csere: Tóth Á.4, Ruják 3, Eilingsfeld 10/6, Perl 13/6, Váradi B. -. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 3-13. 5. perc: 5-18. 9. perc: 17-22. 14. perc: 27-25. 18. perc: 32-37. 24. perc: 35-40. 28. perc: 43-42. 33. perc: 48-46. 36. perc: 55-50. 38. perc: 57-52. 40. perc: 61-60.

A magyar válogatott a csoport egyetlen százszázalékos csapataként és már Eb-résztvevőként várta az utolsó összecsapást a már biztosan csoportharmadik macedónok ellen. A nemzeti csapat tíz nappal ezelőtt 76-66-ra nyert Macedóniában - megszakítva az ellenfél 13 éves hazai veretlenségét. Ezúttal pedig a két kulcsember, Hanga Ádám és Vojvoda Dávid nélkül állt ki. Az ellenféltől a honosított Romeo Travis hagyta ki a meccset.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott ott lesz a 2017-es Európa-bajnokságon! Természetesen nem maradt el a jól megérdemelt ünneplés, fotózkodás a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban
Fotó: MTI/Bugány János

A felszabadult játékot eleinte inkább a vendégek mutatták be, akik négy triplával 11-22-re elhúztak, de Eilingsfeld János és Ferencz Csaba révén a nyitónegyed végére 18-25-re felzárkóztak a magyarok. A folytatásban rákapcsoltak a hazaiak, és egy 9-0-s rohammal átvették a vezetést, a félidő hajrája azonban a macedónoké lett, így a nagyszünetben 32-37 volt az állás. Fordulás után az Olaszországban légióskodó Perl Zoltán, valamint Ferencz triplája hozta közelebb Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány együttesét, amely 43-42-nél került ismét előnybe. A 46-46-ról induló negyedik játékrészben óriási csatát láthatott a közönség. A válogatott egyszer meglépett öt pontra, ám 17 másodperccel a vége előtt 61-60 volt az állás. Perl hibátlanul büntetőzött, az ellenfél viszont elrontott egyet, így 63-61-mal, hazai győzelemmel zárult a mérkőzés.

Vagyis a magyarok hat diadallal, százszázalékos mérleggel zárták a selejtezőt.

A másik meccsen: Luxemburg-Nagy-Britannia 82-75.

A G csoport végeredménye: 1. Magyarország (6/0) 12 pont, 2. Nagy-Britannia (4/2) 10, 3. Macedónia (2/4) 8, 4. Luxemburg (0/6) 6.

A magyar válogatott eredményei az Eb-selejtező sorozatban, augusztus 31.: Magyarország-Nagy-Britannia 96-77. Szeptember 3.: Magyarország-Luxemburg 89-64. Szeptember 7.: Macedónia-Magyarország 66-76. Szeptember 10.: Nagy-Britannia-Magyarország 80-88. Szeptember 14.: Luxemburg-Magyarország 65-68. Szeptember 17.: Magyarország-Macedónia 63-61.