Szombathely

2007.02.27. 03:29

Húszmilliós tétel

Vassurány (tk) - A napokban fogadták el a település költségvetését. Úgy tűnik, hogy szűkösen bár, de az intézmények működtetésére és a las-sú fejlődésre is futja a keretből.

Tersztyánszky Krisztina

Nagy Attila vállalkozó ősszel vette át elődjétől a polgármesteri stafétabotot, bár alpolgármesterként már a megelőző ciklusban is részt vett a falu ügyeinek intézésében. A 850 lelkes községnek a közelmúltban nagy traumát jelentett, hogy elveszítette az iskola felső tagozatát. A jövőt tekintve azonban a falu első embere már bizakodó: bár pillanatnyilag csak húsz tanulója van, semmiképpen nem szeretne lemondani a helybeli kastélyépületben működő alsó tagozatról.

- Biztos, hogy a falu fejlődésének rovására megy az évente húszmillió forintos ráfordítás - magyarázza. - De bízom benne, hogy megfordul a megszorítási tendencia, és az állami támogatási rendszer legalább az alsó tagozatok helyben maradását lehetővé teszi. Kegyetlen dolog szerintem a kis elsősöket reggelente buszoztatni. Persze az iskola kérdése nem elsősorban az önkormányzatok döntésén, hanem a szülők hozzáállásán múlik. Ha lesz diák, mi nem visszük el az iskolát. Szerencsére az óvodánk sorsa nem is kérdéses, ez az intézmény rentábilisan működik.

Az idei év legnagyobb beruházásának a Petőfi utcai tíz új építési telek kialakítása ígérkezik. A 800-1000 négyzetméteres parcellák közművesítése közel 25 millió forintos költséggel jár, ám az ebből befolyó bevételre az idén még nemigen lehet alapozni. A telekeladás hasznából pályázati saját erőre kívánnak félretenni, hiszen támogatás nélkül nem tudnak jelentősebb fejlesztésbe kezdeni. Ha sikerül pályázni, szeretnének több utcát megjavítani, és megoldásra vár a csapadékvíz-elvezetés is. Még az idén új, esztétikus utcanévtáblák készülnek, a faluközpontban parkot alakítanak ki, és folytatódik a közterületek virágosítása is.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

- Biztos, hogy a falu fejlődésének rovására megy az évente húszmillió forintos ráfordítás - magyarázza. - De bízom benne, hogy megfordul a megszorítási tendencia, és az állami támogatási rendszer legalább az alsó tagozatok helyben maradását lehetővé teszi. Kegyetlen dolog szerintem a kis elsősöket reggelente buszoztatni. Persze az iskola kérdése nem elsősorban az önkormányzatok döntésén, hanem a szülők hozzáállásán múlik. Ha lesz diák, mi nem visszük el az iskolát. Szerencsére az óvodánk sorsa nem is kérdéses, ez az intézmény rentábilisan működik.

Az idei év legnagyobb beruházásának a Petőfi utcai tíz új építési telek kialakítása ígérkezik. A 800-1000 négyzetméteres parcellák közművesítése közel 25 millió forintos költséggel jár, ám az ebből befolyó bevételre az idén még nemigen lehet alapozni. A telekeladás hasznából pályázati saját erőre kívánnak félretenni, hiszen támogatás nélkül nem tudnak jelentősebb fejlesztésbe kezdeni. Ha sikerül pályázni, szeretnének több utcát megjavítani, és megoldásra vár a csapadékvíz-elvezetés is. Még az idén új, esztétikus utcanévtáblák készülnek, a faluközpontban parkot alakítanak ki, és folytatódik a közterületek virágosítása is.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

- Biztos, hogy a falu fejlődésének rovására megy az évente húszmillió forintos ráfordítás - magyarázza. - De bízom benne, hogy megfordul a megszorítási tendencia, és az állami támogatási rendszer legalább az alsó tagozatok helyben maradását lehetővé teszi. Kegyetlen dolog szerintem a kis elsősöket reggelente buszoztatni. Persze az iskola kérdése nem elsősorban az önkormányzatok döntésén, hanem a szülők hozzáállásán múlik. Ha lesz diák, mi nem visszük el az iskolát. Szerencsére az óvodánk sorsa nem is kérdéses, ez az intézmény rentábilisan működik.

Az idei év legnagyobb beruházásának a Petőfi utcai tíz új építési telek kialakítása ígérkezik. A 800-1000 négyzetméteres parcellák közművesítése közel 25 millió forintos költséggel jár, ám az ebből befolyó bevételre az idén még nemigen lehet alapozni. A telekeladás hasznából pályázati saját erőre kívánnak félretenni, hiszen támogatás nélkül nem tudnak jelentősebb fejlesztésbe kezdeni. Ha sikerül pályázni, szeretnének több utcát megjavítani, és megoldásra vár a csapadékvíz-elvezetés is. Még az idén új, esztétikus utcanévtáblák készülnek, a faluközpontban parkot alakítanak ki, és folytatódik a közterületek virágosítása is.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

Az idei év legnagyobb beruházásának a Petőfi utcai tíz új építési telek kialakítása ígérkezik. A 800-1000 négyzetméteres parcellák közművesítése közel 25 millió forintos költséggel jár, ám az ebből befolyó bevételre az idén még nemigen lehet alapozni. A telekeladás hasznából pályázati saját erőre kívánnak félretenni, hiszen támogatás nélkül nem tudnak jelentősebb fejlesztésbe kezdeni. Ha sikerül pályázni, szeretnének több utcát megjavítani, és megoldásra vár a csapadékvíz-elvezetés is. Még az idén új, esztétikus utcanévtáblák készülnek, a faluközpontban parkot alakítanak ki, és folytatódik a közterületek virágosítása is.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

Az idei év legnagyobb beruházásának a Petőfi utcai tíz új építési telek kialakítása ígérkezik. A 800-1000 négyzetméteres parcellák közművesítése közel 25 millió forintos költséggel jár, ám az ebből befolyó bevételre az idén még nemigen lehet alapozni. A telekeladás hasznából pályázati saját erőre kívánnak félretenni, hiszen támogatás nélkül nem tudnak jelentősebb fejlesztésbe kezdeni. Ha sikerül pályázni, szeretnének több utcát megjavítani, és megoldásra vár a csapadékvíz-elvezetés is. Még az idén új, esztétikus utcanévtáblák készülnek, a faluközpontban parkot alakítanak ki, és folytatódik a közterületek virágosítása is.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

A polgármester büszkén mesél az újonnan alakult Vassurányért Kulturális Egyesületről, amely a nótakörre és a bábcsoportra alapozva aktívan tesz a falu pezsgő kulturális életéért. A kistérségi támogatással épült faluházban egymást követik a kiállítások a helyi kézművesek, szombathelyi alkotók és más művészek munkáiból. Hosszú távú terveik is vannak: szeretnék például feltérképezni a magyar nyelvterületen levő Surány nevű településeket, és velük kapcsolatot építeni.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

A falu jövőjéről a polgármester így vélekedik: még ha települne is ide valamilyen kisebb vállalkozás, szeretné, ha megmaradna a település csendes, falusi jellege. Mindez nem mond ellent annak, hogy a zsákfalu jellegtől szeretne minél előbb megszabadulni. Igaz, nem rossz a közlekedés, autóbusszal is, vonattal is rövid idő alatt bent lehet lenni a megyeszékhelyen. Ám ha szilárd burkolatot kapna a falut a 86-os úttal összekötő három kilométeres földút, mind időben, mind pénzben sokat lehetne spórolni a közlekedésen. Nagy Attila szerint egy ilyen beruházás még nem zavarná meg a falu csendjét, a kamionforgalom akkor sem jönne be a településre. Abban reménykedik, hogy az útépítés belefér majd az európai uniós fejlesztési tervekbe.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!