Szombathely

2010.04.28. 05:27

Kompentenciaalapú oktatás pályázati pénzből Táplánszentkereszten

A táplánszentkereszti iskola támogatást nyert egy pályázaton, ezért vezették be a 2009/2010-es tanévtől, felmenő rendszerben, három évfolyamon a kompetenciaalapú oktatást.

Angyal László

Az új módszerek, a kooperatív technika elsajátítása érdekében az iskolákban dolgozó pedagógusok többsége továbbképzésen vett, illetve vesz részt. A tapasztalatok közreadása jegyében 2010 februárjában megrendezett szakmai héten bemutató órákat tartottak az újonnan elsajátított módszerekkel, majd a záró értekezleten a tanórák elemzésére, értékelésére is sor került.

Az idei tanévben indult projektpedagógia világossá tette, hogy a gyerekek sokoldalú fejlesztésére nyílik lehetőség. Az egészséges életmód projekt keretében az ősszel egy héten át zajlottak az események. Érdekes előadásokat tartottak, az osztályok között játékos vetélkedőkre került sor, a diákok egészséges ételeket készítettek. Mindez most valamennyi felsős diák érzelmi intelligenciájának fejlesztésével folytatódik, melyben a Berzsenyi Dániel Könyvtár működik közre. E projekt részeként fontos még megemlíteni az ingyenes úszásoktatást is.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az új módszerek, a kooperatív technika elsajátítása érdekében az iskolákban dolgozó pedagógusok többsége továbbképzésen vett, illetve vesz részt. A tapasztalatok közreadása jegyében 2010 februárjában megrendezett szakmai héten bemutató órákat tartottak az újonnan elsajátított módszerekkel, majd a záró értekezleten a tanórák elemzésére, értékelésére is sor került.

Az idei tanévben indult projektpedagógia világossá tette, hogy a gyerekek sokoldalú fejlesztésére nyílik lehetőség. Az egészséges életmód projekt keretében az ősszel egy héten át zajlottak az események. Érdekes előadásokat tartottak, az osztályok között játékos vetélkedőkre került sor, a diákok egészséges ételeket készítettek. Mindez most valamennyi felsős diák érzelmi intelligenciájának fejlesztésével folytatódik, melyben a Berzsenyi Dániel Könyvtár működik közre. E projekt részeként fontos még megemlíteni az ingyenes úszásoktatást is.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az idei tanévben indult projektpedagógia világossá tette, hogy a gyerekek sokoldalú fejlesztésére nyílik lehetőség. Az egészséges életmód projekt keretében az ősszel egy héten át zajlottak az események. Érdekes előadásokat tartottak, az osztályok között játékos vetélkedőkre került sor, a diákok egészséges ételeket készítettek. Mindez most valamennyi felsős diák érzelmi intelligenciájának fejlesztésével folytatódik, melyben a Berzsenyi Dániel Könyvtár működik közre. E projekt részeként fontos még megemlíteni az ingyenes úszásoktatást is.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az idei tanévben indult projektpedagógia világossá tette, hogy a gyerekek sokoldalú fejlesztésére nyílik lehetőség. Az egészséges életmód projekt keretében az ősszel egy héten át zajlottak az események. Érdekes előadásokat tartottak, az osztályok között játékos vetélkedőkre került sor, a diákok egészséges ételeket készítettek. Mindez most valamennyi felsős diák érzelmi intelligenciájának fejlesztésével folytatódik, melyben a Berzsenyi Dániel Könyvtár működik közre. E projekt részeként fontos még megemlíteni az ingyenes úszásoktatást is.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az államalapítási projekt keretében a tanulók az István, a király című rockopera előadására készülnek. Hetente zajlanak a próbák, kis csoportokban folyik a kutatómunka, hiszen az előadáshoz korhű jelmezeket is illő készíteni. A színházi munka tanulmányozására a diákok az egyik előadás után a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban a kulisszák mögé is betekinthettek. Az ingyenes bérlettel még két előadás vár tanulóinkra. Emlékezetes marad a Hevesi Színház nagyszerű karácsonyi előadása, melyet az összes tanuló megnézhetett.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

A kis diákok számára bizonyára felejthetetlenek lesznek a körmendi erdei iskolában eltöltendő napok. A tanulók kilépve az iskola falai közül saját környezetükben figyelhetik meg az erdő lakóit, a természetközeli oktatás részesei lehetnek.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Az iskola pedagógusai bíznak abban, hogy az új pedagógiai módszerek hatására mind sokoldalúbb, érdeklődőbb, kreatívabb, az életben helytállni tudó diákok kerülnek ki az Apáczai Csere János Általános Iskolából.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!