Szombathely

2010.08.04. 02:25

A Kapu Program lehetőségeiről konzultáltak

Új lendületet kaphat a megyében az önkéntes munka. A Kapu Program Vas megyei továbbfejlesztéséről tartottak workshopot a múlt héten, és a napokban önkéntes képzés is indul.

Tersztyánszky Krisztina

A Kapu Program szervezését Vas megyében a Szombathelyi Evangélikus egyházközség vállalta fel. Az első önkéntes képzést 2007-ben, a következőt pedig 2009 márciusában hirdették meg, melyek során összesen több mint hetven önkéntest képeztek ki. Az önzetlen segítés feladatára diákok, nyugdíjasok, kismamák, álláskeresők egyaránt jelentkeztek.

A július végén megtartott workshopra meghívták a már dolgozó és lehetséges önkénteseket, s mindazoknak az önkormányzatoknak, egyházaknak, civil szervezeteknek és intézményeknek a képviselőit, amelyeknek már van tapasztalata az önkéntes munka területén. Közös gondolkodással feltárták, hogy milyen nehézségeket kell legyőzni az önkéntesség szélesebb körű elterjedése érdekében. Felmerült például a marketing fontossága, illetve az, hogy a munkát néha a befogadó szervezetek elzárkózása is nehezíti. Szükség van a munkaügyi központokkal való szorosabb együttműködésre is, hisz az önkéntesség egyik fontos fajtája a munkatapasztalat szerzés, illetve a potenciális munkaerő kipróbálása, mely idővel akár foglalkoztatást is eredményezhet.

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

A Kapu Program szervezését Vas megyében a Szombathelyi Evangélikus egyházközség vállalta fel. Az első önkéntes képzést 2007-ben, a következőt pedig 2009 márciusában hirdették meg, melyek során összesen több mint hetven önkéntest képeztek ki. Az önzetlen segítés feladatára diákok, nyugdíjasok, kismamák, álláskeresők egyaránt jelentkeztek.

A július végén megtartott workshopra meghívták a már dolgozó és lehetséges önkénteseket, s mindazoknak az önkormányzatoknak, egyházaknak, civil szervezeteknek és intézményeknek a képviselőit, amelyeknek már van tapasztalata az önkéntes munka területén. Közös gondolkodással feltárták, hogy milyen nehézségeket kell legyőzni az önkéntesség szélesebb körű elterjedése érdekében. Felmerült például a marketing fontossága, illetve az, hogy a munkát néha a befogadó szervezetek elzárkózása is nehezíti. Szükség van a munkaügyi központokkal való szorosabb együttműködésre is, hisz az önkéntesség egyik fontos fajtája a munkatapasztalat szerzés, illetve a potenciális munkaerő kipróbálása, mely idővel akár foglalkoztatást is eredményezhet.

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

A július végén megtartott workshopra meghívták a már dolgozó és lehetséges önkénteseket, s mindazoknak az önkormányzatoknak, egyházaknak, civil szervezeteknek és intézményeknek a képviselőit, amelyeknek már van tapasztalata az önkéntes munka területén. Közös gondolkodással feltárták, hogy milyen nehézségeket kell legyőzni az önkéntesség szélesebb körű elterjedése érdekében. Felmerült például a marketing fontossága, illetve az, hogy a munkát néha a befogadó szervezetek elzárkózása is nehezíti. Szükség van a munkaügyi központokkal való szorosabb együttműködésre is, hisz az önkéntesség egyik fontos fajtája a munkatapasztalat szerzés, illetve a potenciális munkaerő kipróbálása, mely idővel akár foglalkoztatást is eredményezhet.

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

A július végén megtartott workshopra meghívták a már dolgozó és lehetséges önkénteseket, s mindazoknak az önkormányzatoknak, egyházaknak, civil szervezeteknek és intézményeknek a képviselőit, amelyeknek már van tapasztalata az önkéntes munka területén. Közös gondolkodással feltárták, hogy milyen nehézségeket kell legyőzni az önkéntesség szélesebb körű elterjedése érdekében. Felmerült például a marketing fontossága, illetve az, hogy a munkát néha a befogadó szervezetek elzárkózása is nehezíti. Szükség van a munkaügyi központokkal való szorosabb együttműködésre is, hisz az önkéntesség egyik fontos fajtája a munkatapasztalat szerzés, illetve a potenciális munkaerő kipróbálása, mely idővel akár foglalkoztatást is eredményezhet.

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

Augusztus 5. és 8. között önkéntes képzés lesz az evangélikus egyházközségnél. A tréning keretében a leendő önkéntesek fejleszhetik készségeiket és védett körülmények között kipróbálhatják a segítségnyújtás folyamatát. Nem csak segítenek, sokszor a munkába is így kóstolnak bele

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!