Szombathely

2010.10.06. 02:28

Hatodszor lettek városi bajnokok a szentpéterfai tekézők

A hat fős városi amatőr teke csapatbajnokságban hatodszor bizonyult legjobbnak a Szentpéterfa-Husqvarna együttese.

Gergácz Zoltán

- Településünkön a tekesport elindítása Horváth Csaba nevéhez fűződik. A szakosztály 1993-ban alakult meg és 1995 óta szerepelünk a városi bajnokságban - mondta Timár Ferenc, a sportegyesület elnöke. - A csapatot kezdetben mind péterfaiak alkották. Most csak a fele helyi, de a többieknek is van kötődésük a faluhoz. Az első néhány évet leszámítva mindig az élezőnyben végzett az együttes. Hatszor bizonyultunk a legjobbnak (2000, 2001, 2002, 2004, 2005, 2010), míg 2008-ban másodikok lettünk, 2006-ban pedig a dobogó harmadik fokán végeztünk. Nagy hátrányt jelent számunkra, hogy nincs saját pályánk. Amellett, hogy a most kezdődött új bajnokságban szeretnénk ismét dobogón végezni, törekszünk a fiatalításra is. Az idén 17. alkalommal rendezzük meg a Croatica horvát tekekupát.

 

- Településünkön a tekesport elindítása Horváth Csaba nevéhez fűződik. A szakosztály 1993-ban alakult meg és 1995 óta szerepelünk a városi bajnokságban - mondta Timár Ferenc, a sportegyesület elnöke. - A csapatot kezdetben mind péterfaiak alkották. Most csak a fele helyi, de a többieknek is van kötődésük a faluhoz. Az első néhány évet leszámítva mindig az élezőnyben végzett az együttes. Hatszor bizonyultunk a legjobbnak (2000, 2001, 2002, 2004, 2005, 2010), míg 2008-ban másodikok lettünk, 2006-ban pedig a dobogó harmadik fokán végeztünk. Nagy hátrányt jelent számunkra, hogy nincs saját pályánk. Amellett, hogy a most kezdődött új bajnokságban szeretnénk ismét dobogón végezni, törekszünk a fiatalításra is. Az idén 17. alkalommal rendezzük meg a Croatica horvát tekekupát.

 

 

 

 

 

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!