2022.01.19. 20:00

Biztosan nyert a Falco Pécsen

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 14. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásán a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a Pécsi VSK vendégeként nyert biztosan 88-77-re.

Forrás: VN-archív

A 12. helyezett fogadta az éllovast – a címvédő Falco lépett pályára esélyesként. Ráadásul az előző két bajnokiját elbukó Pécs a napokban menesztette amerikai légiósát, Justin Gordont, akit még nem sikerült pótolni. A szombathelyiektől Somogyi Ádám és Kovács Benedek is hiányzott.

A találkozót lassú játékkal, sok hibával, kihagyott helyzetekkel kezdték a csapatok. Közel két perc kellett az első pontokhoz, a Pécs volt eredményes, büntetőkből talált be. Golomán jegyezte a Falco első pontjai, 2+1-es akcióból köszönt be. De ekkor már a PVSK rendre két-három ponttal járt előrébb. A szombathelyi kispad szorgalmasan forgatta a csapatot. A frissen igazolt Hawkins pedig fordított a Falcónak (5. perc: 7-8) – egy pillanatra. Váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a meccs. Jól dobott távolról a házigazda, a Falco viszont veszélytelen volt a triplavonalon túlról (9. perc: 19-14). Így büntetőkkel araszolt a vendég.

Perl látványos betörése zárta az etapot (21-20). A kiszünet után is inkább a szívós, motivált Pécsnél volt az előny. De amint gyorsított a játékán a Falco, rögtön magához ragadta az irányítást. Keller húzta a levegőben úszva Perl labdáját a gyűrűbe – ismét fordított a Falco (13. perc: 25-26). Sövegjártó szerezte a vasiak első tripláját, a 14. percben. De nem tudta állandósítani jó formáját a vendég, amikor kellett, a hazaiaktól mindig betalált valaki. Ismét váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Sok büntetőt hagyott ki a Falco. A félidő hajráját viszont ismét megnyomta a védekezést rendező, gyorsabb játékra váltó szombathelyi gárda – és kezdett meglépni (17. perc: 34-38). Időt is kért a PVSK – majd felzárkózott. Végül két pontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre a Falco (20. perc: 38-40).

Fordulás után sem tudott felpörögni a Falco, többször is leindította ellenfelét a Pécs. Időt kellett kérni szombathelyi oldalon – egy 10-4-es pécsi roham után (24. perc: 48-44). Golomán pontjaival tért vissza a helyes útra a Falco. De sorra jöttek az extra pécsi triplák (26. perc: 57-48). Kezdett veszélyessé nőni a különbség. A meccsben maradásért küzdött ekkor a Falco. És remekül küzdött, Perl pontjaival fordított a negyed végére (30. perc: 59-60). Perl triplája – a Falco második hármasa – nyitotta a záró játékrészt.

Majd beindult a gépezet: Clark is betalált távolról. Átvette az irányítást a szombathelyi csapat, tíz ponttal lépett meg (34. perc: 62-72). És innen már érezhetően nem volt visszaút a fáradtnak tűnő hazaiak számára. Ekkor már stabilan, ellenfelénél jóval gyorsabban kosárlabdázott a Falco. Az idő pedig fogyott (37. perc: 67-80). A Pécs futott az eredmény után, előkészítetlen helyzetekből dobált, nem volt esélye igazán közelebb férkőzni.

Jegyzőkönyv

Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 77-88 (21-20, 17-20, 21-20, 18-28)

Pécs, 1000 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Nagy V., Minár L.

PVSK: Illés 5/3, Goldring –, Bryson 20/9, Ivosev 5, Brkic 13. Csere: Haynes-Jones 19/12, Bíró 7/3, Meleg 6, Farkas 2, Popadic –, Doktor –. Edző: Andrija Ciric,

Falco: Váradi 11, Benke 2, Sövegjártó 3/3, Golomán 11, Keller 10. Csere: Barac 10, Hawkins 1, Perl 31/3, Verasztó –, Clark 9/6. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 7-8. 9. perc: 19-14. 13. perc: 25-26. 17. perc: 34-38. 20. perc: 38-40. 24. perc: 48-44. 26. perc: 57-48. 30. perc: 59-60. 34. perc: 62-72. 37. perc: 67-80. 39. perc: 71-84. Kipontozódott: –.

A Falcónak elég volt csupán bő egy negyed jó játék ahhoz, hogy magabiztos győzelmet arasson.