2022.03.18. 20:05

Könnyedén verte a Kecskemét az erősen tartalékos Egis Körmendet

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság 25. fordulójában kikapott Kecskeméten az erősen tartalékos Egis Körmend.

Forrás: VN-archív

Fotó: © Cseh Gábor

A két csapat tavaly decemberben Körmenden randevúzott egymással, akkor a Rába-partiak komoly zakót szabtak az alföldiekre (105-78). A KTE múlt hétvégén a bajnokaspiráns Falco ellen égett meg Szombathelyen (97-76).

A Körmend győzni ment Kecskemétre, ám a kezdőcsapatok pályára lépésekor kiderült, hogy – finoman fogalmazva – megváltoztak az erőviszonyok. A vasi piros-feketék keretéből a sérült Mócsán és Krivacevic mellett Henryre, Ferenczre, Savicra, Durázira és Gordonra sem számíthatott Konsztantinidesz mester, így aztán a Rába-parti fiatalok kerültek főszerepbe.

Ennek ellenére a találkozó első negyedének derekáig még sikerült uralnia a meccset a körmendi csikócsapatnak, az ötödik percben azonban Klobucar sikeres büntetőivel átvette a vezetést a KTE (9-7). Kiss Mátyás tripláját követően (13-12) nem született már újabb vendég kosár a negyedben, miközben a Kecskemét komoly előnyre tett szert (27-12). A példátlan sérüléshullám-sújtotta Egis Körmend becsülettel küzdött, így nem tudott jobban ellépni a hazai alakulat, amely mindössze egyetlen ponttal nyerte meg a második negyedet. A vendégek helyzetét nehezítette, hogy Martinez már az első félidőben négy személyi hibánál járt.

Térfélcserét követően sem változott jelentős mértékben a játék menete egészen a 26. percig, ugyanis Klobucar hármasával már több mint 20 ponttal vezetett a Kecskemét (65-44). Martinez dupláival és White triplájával próbálta lopni a távot a vasi együttes, amely a 27. percben 13 pontra közelítette meg a Kecskemétet (67-53). A negyed utolsó három perce azonban ismét a Forray-alakulaté volt, amely újfent 20 pont fölé tornászta a differenciát (74-53). Az utolsó 10 percben sem történt már csoda, de nem is lehetett várni. A végére nagyon elfáradt a Rába-parti alakulat, így kinyílt az olló. Míg a lila-fehérek 75 százalékos arányban értékesítették dupláikat és büntetőiket, addig a Körmend csak 50 százalékban. A pillanatnyi erőviszonyoknak megfelelően tükörsima győzelem hullott a KTE ölébe egy olyan találkozón, amely már az első negyedben eldőlt.

jegyzőkönyv
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend 93-67 (27-12, 23-22, 24-19, 19-14)
Kecskemét, 800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Frányó P., Pozsonyi L.
Kecskemét: Pollard 12, Jaramaz 8, Klobucar 15/6, Kucsera 4, Karahodzsics 25. Csere: Fazekas 10, Milutinovic 12/6, Wittmann 5/3, Kucsera, Lukács 2, Tóth –, Velkey –. Edző: Forray Gábor.
Körmend: Stokes 8, White 19/3, Martinez 11/3, Takács 4, Habel 8. Csere: Kiss 5/3, Habel, Doktor 1, Kenéz 6, Dunai 5/3, Hiezl –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-7. 13. p.: 36-20. 18. p.: 46-32. 27. p.: 67-51. 38. p: 91-64.
Kipontozódott: Kiss (38. perc).