Kosárdöntő

2022.06.18. 17:30

Drámai végjáték után nyerte meg a döntő második meccsét a Körmend

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének második felvonásán az Egis Körmend – Ferenc Csaba utolsó pillanatban célba érő triplájának köszönhetően – egy ponttal, 69-68-ra legyűrte a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathelyt, így 1-1-re egyenlített a párharcban.

Forrás: Szendi Péter

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó csatája szombathelyi győzelemmel kezdődött: szerdán a hazai pályán játszó Falco 86-76-ra gyűrte le a Körmendet. Szombaton a Rába-parti alakulat volt a házigazda, és természetesen visszavágásra, egyenlítésre készült. A körmendieknél az előző meccsen megsérülő Stokes nem került be a keretbe.

A találkozó gyászszünettel kezdődött: a napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt Csák Tamás, a körmendiek korábbi technikai vezetője, munkatársa, csupaszív szurkolója.

Óriási lendülettel kezdtek a a csatába – de idegesnek tűntek. Így szerényen csorogtak a pontok. A 3. percben csak 2-2 állt az eredményjelzőn. Igaz, a mérkőzés kétszer is hosszú időre félbeszakadt, ugyanis a szombathelyi szurkolók konfettiesőt zúdítottak a játéktérre. Savic szerezte a meccs első tripláját – a hazai szurkolók nagy örömére. Mindkét csapat nagy energiát fektetett a védekezésbe. Fej, fej mellett váltott vezetéssel haladtak  felek (7. perc: 7-6). Az etap végére megnyugodott, rákapcsolt a Falco, és némi előnybe került. De rengeteg hiba, eladott labda, gyenge dobószázalék jellemezte az első játékrészt.

A kisszünet után sem változott a játék képe: felváltva került a gyűrűbe a labda – de a néhány pontos előny rendre a szombathelyieknél volt (14. perc: 15-20). A mérkőzés ezen szakaszában jól védekezett a Falco, szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni a Körmed. Ennek ellenére szoros volt a csata. Somogyi szállította a pontokat a vendégeknél, míg hazai oldalon Savic vállalta magára a vezér szerepét. Állandósuló öt pontos Falco-előnynél kért időt Konsztatinidesz mester. Hiába, maradt az irányítás a Falcónál (18. perc: 24-30). A szívós Körmend azonban felzárkózott. Így csupán négy pontos szombathelyi fórt mutatott a félidőben az eredményjelző (20. perc: 28-32).

A mérkőzés hőse Ferencz Csaba volt

Egy harcos Körmend tért vissza a pályára, 6-0-val nyitott, villámgyorsan egyenlített (32-32). Kellett kis idő, mire rendezte sorait a Falco – de Golomán vezérletével rendezte. Benke triplája után pedig kénytelen volt időt kérni a hazai kispad (26. perc: 34-43). Jól tért vissza a pályára a Körmend, elkezdte ismét faragni a hátrányát. White lendült bele nagyon, a vezérletével szinte eltüntette a hátrányát a házigazda (30. perc: 48-50). Ott loholt a Körmend a Falco nyomában.

Nagy csatában verte vissza ellenfele felzárkózási kísérletét a szombathelyi gárda (34. perc: 50-56). A remekül, ponterősen játszó Gordon próbált lökni a hazaiak szekerén. Ferencz szerzett fontos hármast. Keményen harcolt a Körmend. És kicsikarta a szoros hajrát. Olyannyira, hogy Ferencz egy újabb triplával fordított a csapatának (38. perc: 63-62). De az utolsó egy perc már 63-66-os állásról kezdődött. Ferencz triplából egyenlített (66-66). Váradi jegyzett duplát (66-68). Maradt 13 másodperc, Ferenc pedig 5 tizeddel a vége előtt a negyedik triplájával megfordította, megnyerte a meccset a Körmendnek (69-68). Már nem tudott válaszolni a Falco.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1. A csapatok kedden (18.30) Szombathelyen folytatják.

jegyzőkönyv
Egis Körmend–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 69-68 (9-13, 19-19, 20-18, 21-18)
Körmend, 2000 néző, NB I.-es kosárlabda, döntő, második mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Praksch P., Frányó P.
Körmend: White 13/3, Takács K. 2, Savic 9/6, Durázi 3/3, Gordon 21. Csere: Ferencz 14/12, Doktor –, Henry 3, Kiss M. 4. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Falco: Váradi 15, Somogyi 10/3, Benke 7/3, Golomán 14, Keller 4. Csere: Perl 10, Clark 2, Barac 4, Hawkins 2.  Edző: Milos Konakov.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-2. 7. perc: 7-6. 11. perc: 9-15. 14. perc: 15-20. 18. perc: 24-30. 20. perc: 28-32. 22. perc. 32-32. 26. perc: 34-43. 30. perc: 48-50. 34. perc: 50-56. 38. perc: 63-62.