kézilabda

2020.09.22. 19:08

Pályán a lányok – Nagy csatát nyert a Büki TK kézicsapata

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2. fordulójában a Sárvár megyei rangadót nyert a Körmend ellen, győzött a Celldömölk és a Bük, kikapott viszont a Student.

Tamási Kata 22 góllal járult hozzá a büki diadalhoz Fotó: UT

Fotó: © Unger Tamás

Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő–Mosonmagyaróvári KC U22 37-20 (22-9). – Celldömölk, 25 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gréczi, Koltai.

CVSE: Tömő – Szomorkovits A. 6, Szomorkovits L. 6/3, Freiberger 6, Győrffy 7, Szecsődi 9/1, Bagics 2. Csere: Kazári 1, Geiger, Balogh V., Füzfa, Marton, Berki, Győrváry, Barabás. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első találatot a vendégek szerezték, ám a folytatásban hazai gólok következtek (4. perc: 3-1). Sőt, a szervezetten, lendületesen kézilabdázó, remek kapusteljesítményt felvonultató CVSE fokozatosan növelte előnyét. A vendég a szünet után próbált felzárkózni, de a hazai gárda nem lassított, jó védekezéssel, eredményes támadásbefejezésekkel, lerohanásokkal egyre nagyobb fórra tett szert. A celliek biztosan, fölényesen nyertek.

Büki TK–Győri Audi ETO KC U22 33-31 (16-14). – Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Szabó, Szincsák.

Bük: Büki – Szuhogyi 6, Szabó N. 1, Schuszter, Szabó R. 2, Cseledi, Baranyai. Csere: Szalai N., Szűcs, Gősi 1, Marton, Tamási 6, Kelemen, Tóth V., Dobos, Guttyán 17. Edző: Bölöni Roland.

Nehéz mérkőzést nyert a Bük, szívós ellenfélnek bizonyult a Győr. A hazaiaknak ezúttal nem volt annyira feszes a védekezésük, sok gólt kaptak – a helyzetkihasználással viszont nem volt probléma. Küzdelmes és remek tempójú mérkőzést játszott a két csapat.

Sárvárfürdő Kinizsi – Körmendi DMTE 40-30 (21-16). – Sárvár, 150 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gácsig, Szecsődi.

Sárvár: Jurik – Vajda 6, Jenőfi 6/5, Barcza 6/1, Gerencsér 1, Doncsecz 3, Szemes 3. Csere: Varga Á. (kapus), Cser 3, Horváth E. 4, Bolfán 3, Szekeres, Nyári, Farkas L. 2, Viganó 3. Edző: Pupp Adél.

Körmend: Dudora – Kiskós 8, Herceg 6, Őri 1, Zsiga 3, Horváth D. 6, Cser 5. Csere: Anek (kapus), Varga K., Farkas, Szalai, Somlai, Binecz 1, Dombóvári, Bokor. Edző: Varga Andrea, Kiskós Kitti.

Tamási Kata 22 góllal járult hozzá a büki diadalhoz Fotó: Unger Tamás

A Sárvár végig vezetve, biztosan nyert. Ezúttal egyik csapat sem a védekezésre helyezte a hangsúlyt, így élvezetes, gólokban gazdag összecsapást láthatott a népes szurkolótábor. A második fél­időben a Sárvár keretének minden tagja pályára lépett.

Pupp Adél: – Elégedett és boldog vagyok, hazai pályán arattunk közönségszórakoztató győzelmet. Külön öröm, hogy a 16 éves Viganó Viktória személyében saját nevelésű játékosunk debütált szépen az NB II-es felnőttmezőnyben.

Varga Andrea: – Az idegenben lőtt 30 góllal akár elégedettek is lehetnénk, de a kapott 40 gól mindenképpen mutatja, hogy a védekezésünkön sokat kell még javítanunk.

Student Comfort Sport Kft. – Komárom VSE 20-30 (12-14). – Szombathely, Egyetemi Csarnok, 40 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Antal, Antalné.

Student: Tállai – Franka, Kozma 3, Tóth A. 14, Szlukovényi 1, Bogáth 1, Keszei. Csere: Szabó N., Pődör P., Nagy-Máró, Kiss B., Menyhárt 1, Horváth H. Edző: ­Skoda Bence.

A bajnokság egyik esélyese látogatott Szombathelyre. Az első félidőben a jó védekezésnek, a remek kapusteljesítménynek, és az egész mérkőzésen remeklő Tóth Antóniának köszönhetően csak kétgólos előnyre tudott szert tenni a Komárom. A második félidő első 10 percében szinte végig emberhátrányban játszott a Student, amit a vendég rutinos játékosai révén kihasznált, és egy 5-0-s szériát produkálva a maga javára fordította, s megnyerte a mérkőzést.