Siker

2024.05.04. 21:54

Szentgotthárdi futó győzött Ausztriában

Karsai Márton nagyon magabiztosan nyerte meg a több mint 10 km-es osztrák futóversenyt.

Képalá Karsai Márton az élen

Forrás: Karsai József

Az ausztriai Sankt Ruprecht an der Raab nevű kisvárosban tökéletes körülmények fogadták a futókat az időnkénti erős széllökéseket leszámítva. A 10150 méteres főfutamot 1450 méteres körpályán jelölték ki, ahol 7 kört kellett teljesíteni. A szurkolók, nézők szemszögéből izgalmas verseny volt, hiszen szinte körről-körre változott az élboly. Köztük volt a szentgotthárdi, egyben a versenyen egyedüli magyarként elinduló hosszútávfutó, Karsai Márton, aki 7 km után vette át a végleges vezetést. Előnyét méterről-méterre növelte, így a 117 futó közül elsőként ért célba, jónak mondható 34:32 perces idővel, a második helyezett osztrák futót 16 másodperccel megelőzve.