Győzelemmel búcsúzott közönségétől a Falco

<b>Szombathely</b> - Az év utolsó bajnoki mérkőzésén a Falco hazai pályán könnyen verte a vendég Szolnokot. A hazaiaknál Csirics remekül játszott, harminc pontot dobott.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Csirics büntetőivel kezdődött a meccs, amire a szolnokiak gyorsan hat ponttal feleltek. A  szombathelyiek sokáig csak büntetőből találtak gyűrűbe, ráadásul nem bírtak a palánk alatt Basittal és Jurkunasszal (3. perc: 5:14).  Az első negyedben Hudson négy triplájának köszönhetően átvette a vezetést (8. perc: 27:23) a Falco.

A hazaiak egyre jobban elkapták a játék ritmusát, (16. perc: 43:33), ráadásul a védekezésüket is rendezték a sárga-feketék.

Kálmán László tizenöt pontig jutott Fotó: Szendi Péter

A harmadik negyedet a Szolnok kezdte jobban, Colemann jegyzett két triplát, de ezzel el is lőtték puskaporukat a vendégek (25. perc: 65:49). A meccs záró tíz percében már csak az volt kérdéses, hogy mennyivel nyernek a hazaiak.

Falco KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 111:76 (29:27, 22:11, 33:20, 27:18).  Szombathely, 3000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Kapitány, Söjtöry.

Falco: KÁLMÁN 15/9, HUDSON 20/18, CSIRICS 30/15, Perincsics 9/3, HORVÁTH Z. 9. Csere: VRSALJKO 16, LAKATOS 6, Vida 4, Csiszár , Horváth D. 2, Papp . Edző: Szrecsko Szekulovics.

Szolnok: SZABÓ 14/3, COLEMAN 20/12, Wilson 9, Jurkunas 7/3, BASIT 20. Csere: Váradi 2, Cseh 3/3, Gaál , Tóth V. 1. Edző: Poór Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5:14.  11. perc: 34:29. 20. perc: 51:38. 33. perc: 93:60.

Kipontozódott: Jurkunas a 35. percben.

Szrecsko Szekulovics: - Nehezen lendültünk játékba, az első negyed nem tetszett, a folytatásban viszont minden összejött. Elégedett vagyok a csapattal, így kell búcsúzni az évtől.

Poór Péter: - Mit mondhat ilyenkor az ember... Kellemes ünnnepeket kívánok mindenkinek!