Körmend-siker: a Falco nem bírt a remekül játszó házigazdával! (frissítve képgalériával)

Körmend - A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában megyei rangadót rendeztek, a Polaroid Lami-Véd Körmend a Falco-Szova KC Szombathely csapatát fogadta. Az összecsapást nagyszerű csatában a piros-feketék nyerték.

Vastag Nándor

Polaroid Lami-Véd Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 93:84 (31:29, 26:17, 19:17, 17:21).  -Körmend, 2009.04.18.,  NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés,
Vezette:
Ádám, Kapitány, Farkas.

I. negyed

Lami-Véd-Körmend-Falco KC: 31-29

- A papírforma a mi diadalunkat ígéri Körmenden, hiszen érzésem szerint jobb, erősebb kerettel rendelkezünk, mint a házigazda - ám egy megyei rangadón minden megtörténhet, a papírforma ilyenkor nem számít - nyilatkozta  Szrecsko Szekulovics, a Falco-Szova KC Szombathely trénere a találkozót megelőzően lapunknak, s hozzátette: Kőkemény, kiélezett meccsre számítok, ennek megfelelően nem fogjuk félvállról venni a találkozót.

II. negyed:

Lami-Véd-Körmend-Falco KC: 26:17

Nos, bár a Falco volt a rangadó esélyeseként beharangozva, az első két negyedet a Körmend vitte, s a harmadikat is ők zárták előnnyel.

III. negyed:

Lami-Véd-Körmend-Falco KC: 19:17

IV. negyed
Lami-Véd-Körmend-Falco KC: 17:21

Nagyszerű csatában a Körmend nyert 93:84 -re.

Körmend:
Fodor M. 14/9, Fodor G. 5/3, Ferencz 20/12, Tóth G. 12/9, Banks 35. Csere: Trummer 5, Kocsis 2, Hegedűs -. Edző: Hencsey Tamás.

Falco: Kálmán 18/3, Hudson 18/6, Csirics 15, Perincsics 17/9, Horváth Z. 12. Csere: Vrsaljko 2, Lakatos -, Pankár -, Borszéki 2, Vida -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6:11. 6. perc: 20:18. 9. perc: 28:29. 12. perc: 39:31. 15. perc: 45:35. 18. perc: 57:39. 23. perc: 65:51. 25. perc: 66:53. 30. perc: 73:63. 34. perc: 79:73. 38. perc: 83:82. 39. perc: 90:82.

Kipontozódott: Fodor G. a 38., illetve Vrsaljko a 37. percben.

Kicsit foghíjas lelátók előtt, de fantasztikus hangulatban kezdődött el a mérkőzés. Mivel meglehetősen szellősen védekeztek a csapatok, így a találkozó elején nagy dobópárbaj bontakozott ki.

A sárga-feketéknél Perincsics, Kálmán és Hudson triplát, Csirics duplát szórt, amire átellenben csak Banks tudott válaszolni (3. perc: 6:11). De a folytatásban Ferencz is belőtte magát, s vezérletével átvette a vezetést a házigazda (6. perc: 20:18). Az iram azonban nem lankadt, és a nagy rohanás ellenére keveset hibáztak a játékosok. Az előny egyszer itt, egyszer ott volt, ám az első negyed végén Fodor Márton hármast dobott, így a kisszünetben Körmend fórt mutatott az eredményjelző tábla (31:29).

A második játékrész a Fodor testvérek perceivel kezdődött, Gergely triplája után labdát szerzett és ziccert értékesített, majd Márton is betalált a hármas vonalon túlról.

A vendégek Csirics pontjaival próbálták tartani a lépést, de hiába, mert a Rába-partiaknál mindenki ellenállhatatlanul játszott (15. perc: 45:35). Sőt, még rá is tettek egy lapáttal a remek dobóformát mutató Ferenczék, akik már a 20 pontos különbséget ostromolták (18. perc: 57:39). A félidő hajrájában viszont már csak a Falco szerzett kosarat: Kálmán 2+1-es kombinációja után Borszéki jól büntetőzött, majd a szombathelyi csapatkapitány pár másodperccel a dudaszó előtt labdát csent és nem is hibázta el a ziccert (20. perc: 57:46).

A szünet után is a piros-feketék diktálták a tempót, s még az sem törte meg a lendületüket, hogy a Fodor testvérek a negyedik személyi hiba miatt a kispadra kényszerültek (25. perc: 66:53). A bajnok is szívósan küzdött, de nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, mert centerei nem bírtak az ezúttal is ponterős Banks-szel. A harmadik negyed hajrájában már mindkét gárda kosarasain látszódott a fáradtság, egyre több volt az elrontott dobás, ám a Körmend tartotta előnyét (30. perc: 76:63).

NÉZZE MEG KÉPGALÉRIÁNKAT! KLIKK A FOTÓRA!
Fotó: Szendi Péter

Az utolsó etapban gyorsan tíz ponton belülre kerültek Csiricsék, s bár Tóth Gergő triplával felelt, egy 10:3-as sorozattal felzárkóztak a szombathelyiek – a csata egyre nagyobb és szorosabb lett (34. perc: 79:73). Tóth Gergő újabb hármasával csak szusszanásnyi pihenőhöz jutott a hazai csapat, mert nem sokkal később Horváth Zoltán egy pontra hozta fel együttesét (38. perc: 83:82). De erejükből többre nem futotta, a jól összpontosító Ferenczék 8:0-s száguldással eldöntötték a meccset.

A Falco az alapszakaszt a hatodik helyen fejezte be, így a felsőházi rájátszást a harmadik Albacomp otthonában kezdi. A Körmend a 10. pozícióban zárt.