Hihetetlen izgalmak közepette két ponttal nyert a Körmend

A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata ugyan sok hibával játszott a Kaposvár ellen, de nagy küzdelemben, 79:77 arányban kiharcolta a győzelmet. A hajrában még a somogyiak mentek kilenc ponttal, onnan kapaszkodtak vissza a vasiak.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend-Kaposvári KK 79:77 (18:16, 16:16, 22:27,23:18).- Körmend, 2300 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Török, Szabó.
Körmend: Thomas 10, Fodor G. -, Ferencz 8/6, SCOTT 23/9, DIAKITE 14. Csere: Tóth G. 2, Trummer 6/6, Graham 2, Hegedűs -, KUTASI 14/6. Edző: Sabáli Balázs.
Kaposvár: DEJON 13/3, Vojvoda 8, Welton 13/6, DÁVID 19/6, Hendlein 8/3. Csere: Kovács R. -, Orosz 2, Kiss 9/3, Soós 7/3. Edző: Fekete Ádám.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7:3. 5. perc: 7:8. 8. perc: 11:16. 14. perc: 23:23. 17. perc: 29:25. 25. perc: 42:45. 28. perc: 50:51. 33. perc: 58:67. 35. perc: 64:69. 38. perc: 74:71. 40. perc: 77:76.
Kipontozódott: Dejon a 37. percben.

A mérkőzés előtt Szabó-Forrai Zsolt köszöntötte a nézőket, majd hatalmas tapsvihar közepette bejelentette, a szerződést aláírták, így hivatalosan is a csapat tulajdonosa lett. Az új vezető a kezdéskor a labdafeldobást is elvégezte.

Scott öt pontjával jó rajtot vettek a vasiak, de az ugyancsak öt pontig jutó Dávid vezérletével előnybe kerültek a kaposváriak (5. perc: 7:8). A vendégek át is vették a mérkőzés irányítását, mert a hazaiak sok dobást elkapkodtak (8. perc: 11:16). Az első kisszünet előtt azonban összekapták magukat Trummerék, és 7:0-s sorozattal fordítottak (10. perc: 18:16). A második játékrészt Trummer triplával kezdte, de csapata továbbra sem kapta el a ritmust. Diakite zsákolása után akcióból majd öt percig maradtak pont nélkül a Rába-partiak, a játékukat sok pontatlanság jellemezte (17. perc: 29:25). Közben a somogyiak is elég rosszul teljesítettek, így szűken is, de piros-fekete vezetést mutatott a szünetben az eredményjelző tábla (20. perc: 34:32).

A fordulás után 6:0-val nyitott a Kaposvár, de házigazda is tartotta a lépést (25. perc: 42:45). Ferencz triplával kiegyenlített, majd Scott duplával juttatta előnyhöz csapatát, ám Dávidot és Dejont sem sikerült tartani, így a fordítás átmenetinek bizonyult (28. perc: 50:51). Sőt Welton pontjaival kezdtek meglépni a kékek, de Kutasi a harmadik negyed végén két triplával csökkentette a hátrányt (30. perc: 56:59). A vendégek lendülete azonban nem tört meg, Hendlein hármasa után már a tízpontos különbség határára értek (33. perc: 58:67). Ha színvonalas nem is volt a találkozó, a küzdelem egyre nagyobb lett. A vasiak foggal-körömmel harcolva próbáltak felzárkózni, de rossz dobásaik miatt a vendég fór nehezen apadt (35. perc: 64:69). Ezután Diakite és Scott állt a körmendiek élére, s fontos kosaraikkal fordítottak, miközben a hazai közönség fergeteges buzdítással űzte-hajtotta övéit (38. perc: 71:74). Hihetetlenül kiélezett végjáték következett, de hiába egyenlített Kiss, mert Thomas egy sikeres büntetője után Diakite leszedte a lepattanót, majd a következő akciót zsákolással fejezte be (40. perc: 77:74). Még büntetőváltás következett, s végül a somogyiak támadhattak a befejezés előtt három másodperccel, de Dávid mezőnykosarat hibázott, s ezzel a Körmend megszerezte idei első győzelmét.

Sabáli Balázs: - A győzelmi kényszer görcsössé tette a játékosokat, de a végén mínusz kilenc pontról jöttünk vissza, remélem ez erőt ad a folytatásra. Kutasi játéka nélkül nem nyerhettünk volna.
Fekete Ádám: - A védekezésünk jól működött, támadásban viszont sok tiszta dobást rontottunk, ennek ellenére csak a szerencse döntött a körmendiek javára.