Izzadós Falco győzelem a Kecskemét ellen (77:71)

Sok hibával járó, mégis izgalmasnak mondható mérkőzésen hat ponttal győzött a Falco-SZOVA KC együttese a vendég kecskemétiek ellen.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely-Kecskeméti KSE 77:71 (17:19, 19:16, 11:17, 30:19). - Szombathely, 2500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Kapitány, Török.

Falco: Kálmán 14/6, Hajmásy -, Frazier 21/9, Kazlauskas 6, Dies 7. Csere: Borszéki 14/9, Wilson 13/3, Pankár 2, Szanati -. Edző: Nikola Lazics.

Kecskemét: Wittmann 16/12, Ross 4, Dale 22/9, Tóth N. 6/6, Bencze 6. Csere: Csorvási 2, Marciulonis 6/6, Dénes 9. Edző: Sztojan Ivkovics

Nikola Lazics: - Jól védekeztünk, ám támadásban sok hibát vétettünk. Nagy volt a nyomás a fiúkon, talán ezért kapkodtak. Rendkívül fontos győzelmet arattunk, nagyot küzdöttek a fiúk, de ehhez a sikerhez kellett a közönségünk segítsége is.

Sztojan Ivkovics
: -  Jó kis csatát láthattak a nézők. Sok apró, buta hibát vétettünk, ezért nyert a Falco. De összességében megérdemelt a hazaiak sikere

1. negyed

3. perc: A feldobás óta tartó kosárcsendet Dies törte meg egy hatalmas zsákolással: 2:0

4. perc: Dies volt ismét eredményes, majd Wittman talált be távolról : 4:5

5. perc: Frazier hármasával ismét a Falcónál az előny: 9:7

6. perc: A Dies-show folytatódni látszik, már hatodik pontjánál tart a center: 11:7

7. perc: Ismét Dies próbálkozott, azonban most elmaradt a kosár: 13:13

8. perc: Wittmann ismét triplával növeli a kecskemétiek pontjait: 13:16

10. perc: Frazier küzdött a palánk alatt, azonban hogy hogyan szerzett kosarat, talán még ő sem tudja: 19:16

2. negyed

13. perc: Borszéki büntetőből volt eredményes: 24:25

14. perc: Wittmann szerzett könnyű kosarat: 24:27

15. perc: Falco időkérés után Kálmán ellen faultoltak, büntetőből szépít: 26:27

16. perc: Ügyetlenkedő, ideges játék: 26:27

17. perc: Wilson zsákolásával: 29:30

19. perc: A 18. perc leteltével felállt a csarnok: "Horváth Zoli! Horváth Zoli!"

20. perc: Közben a Falco átvette a vezetést. Az első félidő Wilson "utolsó pillanatos" kosarával zárult: 36:35

Félidei legjobb dobók: Míg a hazaiaknál Frazier 10, Kálmán 9 pontot szerzett, addig a vendégeknél Wittmann alkotott kiemelkedőt, a maga 14 pontjával.

3. negyed

22. perc: A második félidő is az elsőhöz hasonlóan kezdődött: hosszú kosárszünet, rengeteg hibával: 36:37

24. perc: Nem Kazlauskas meccse a mai. Hihetetlennek tűnik, de még nem szerzett pontot: 36:39

25. perc: A negyedben még nem sikerült kosarat szereznie a hazaiaknak, Lazic időt kért: 36:41

26. perc: Wilson törte meg a falcós kosárcsendet: 39:41

27. perc: Frazier triplájával is 5 pontos a hazai hátrány: 42:47

28. perc: Pankár palánk alól szerzett pontjai után Ivkovics időt kért: 44:47

29. perc: Dénes büntetőzött sikeresen: 44:49

30. perc: A negyed végéig nem sikerült ledolgozni a pár pontos különbséget, egy negyed azonban még hátra van, nincs semmi veszve: 47:52

4. negyed

31. perc: Borszéki szépített: előbb egy duplával, aztán egy hárompontossal. Ezzel egyenlített is a Falco: 52:52

32. perc: Kazlauskas is megszerzi első pontjait, két büntetővel. Erre egy gyors kosár volt válasz kecskeméti részről: 54:54

33. perc: Frazier hármasávaltávolijával már a Falco vezet három ponttal: 59:56

34. perc: Wilson zsákolásával már a sárga-feketék mentek öttel, azonban Marciulonis triplával szépített: 61:59

35. perc: Dénes pontjaival ismét a Kecskemét vezet, Lazic időt kért: 61:62

36. perc: Ismét Wilson volt eredményes, majd Kazlauskas zsákolt az utolsó pillanatban: 65:62

37. perc: Tóth távolról egyenlített: 65:65

38. perc: Kálmán-hinta, majd már üresen állva egy sokat érő tripla: 70:67

39. perc: Roppant izgalmas utólsó perceknek vagyunk szemtanúi: 70:69

40. perc: Egy szép, hosszúra nyúlt hazai támadás végén Wilson zsákolt látványosan. Ivkovics időt kért. Fél perccel a vége előtt eldőlni látszik a mérkőzés. Kálmán sikeres büntetőivel. Frazier büntetőivel zárult a mérkőzés: 77:71