Kosárlabda: a végén robbantottak Willék: Falco-Jászberény 92:74

A férfi kosárlabda NB I-ben a Falco gyenge kezdés után a végére belelendült, és magabiztosan, 92:74-re verte a Jászberényt.

Vas Népe

Falco-SZOVA KC Szombathely-Jászberényi KSE 92:74 (15:17, 26:20, 21:20, 30:16 ) – Szombathely, Aréna Savaria, 1300 néző, NB I/A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp, Jurák, Horváth A.

Falco: Szanati 4, TIMBERLAKE 22/3, WILL 17/9, HARAZIN 14, PANTELICS 11. Csere: Szabó Zs. 11/6, Jancikin 5/3, Simon 8, Jarosevits - . Edző: Bencze Tamás.

Jászberény: Sormaz 2, HODGES 25/6, Medve 5/3, Borszéki 4, Fülöp 6.Csere: Horti 7 , AUSTIN 15/3, Wehner -, Fülöp 6, Helmeczi 10, Antal -. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11:6. 9.perc: 15:15. 17. perc: 28:29. 25. perc: 52:42. 27. perc: 60:50. 32. perc: 67:58. 36. perc: 82:68.

Kipontozódott: Helmeczi 37.perc, Horti 38. perc.

Mint az várható volt, Bencze Tamás pihentette csapatkapitányát, Kálmán Lászlót, így Szanati Mátyás kezdett irányítóként. A Jászberény első két támadása kimaradt, de a Falco is csak második akciójából szerzett pontokat: Harazin dobta a meccs első kosarát. Nehezen pörgött fel a Falco, de az első negyedben így is állandósuló, kettő-négy pontos vezetésre tett szert – ám a Jászberény tartotta a lépést. A 7. percben Hodges egyenlített, és meglepetésre az első kis szünetre már két pontos vendégelőnnyel vonultak a csapatok.

A második negyedet ott folytatta a két csapat, ahol az elsőt abbahagyta, elsősorban Hodges pontjainak köszönhetően tartotta előnyét a Jászberény. (15. perc: 22:24.) Bencze Tamás időkérésekkel és cserékkel próbálta ráncba szedni csapatát, sikerrel. A csereként beállt Szabó Zsolt két gyors hármasával a 17. percben már csak egy ponttal, 29:28-ra vezetett a vendégalakulat. Majd az addig keveset mutató Timberlake-t küldte vissza a szombathelyi tréner, az amerikai három perc alatt szórt hat pontot, így félidőben 41:38-ra már a Falco vezetett.

Szünet után egy 7:0-s rohammal gyorsan állva hagyta ellenfelét a Falco. (22. perc: 48:38). Az első félidei játékához képest a Willék elsősorban támadásban javultak nagyot, ekkor már tetszetős, végigjátszott kosaraknak is örülhetett a hazai publikum. Ám korai volt a boldogság, a Jászberény a Falco szinte valamennyi megingását büntette, a 28. percben 60:54-re zárkózott fel a vendégcsapat. Eladott labdák, kihagyott büntetők, roppant gyenge játékot láthatott a publikum. A harmadik negyed végén 62:58-al ment a sárga-fekete együttes.

A záróetap Will idegnyugtató hármasával, majd Harazin zsákolásával folytatódott, érkezett is a jászberényi időkérés. A Falco összeszedettebben kosarazott, ennek köszönhetően rövidesen 14 pontos fór lett az eredménye (35. perc: 78:64). Bár a Jászberény mindent elkövetett a felzárkózásért, a Falco sikerét nem fenyegette veszély, sőt az előny a meccs végére 18 pontosra hízott, a Falco 92:74-re nyert.

A Falco erősen közepes teljesítménnyel verte a Jászberényt.