Magyar Kupa: 13 pontos Rába-parti előny a Kecskemét ellen

A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán szerdán este a Fortress Lami-Véd Körmend 13 ponttal nyert a Kecskemét ellen, s ezzel jó eséllyel pályázik a nyolc közé jutásra.

Vastag Nándor

Fortress Lami-Véd Körmend – Kecskeméti KSE 92-79 (22-22, 24-20, 26-16, 20-21). – Körmend, 1700 néző, kosárlabda Magyar Kupa, 1. mérkőzés a nyolc közé jutásért, vezette: Győrffy, Török R., Frányó.

Körmend: Mladenovic 3/3, NÉMETH 18/9, FERENCZ 14/12, Bell 6, TOWNES 26. Csere: Ruják 6, Powell 10/3, Cseh 3/3, Fodor G. 2, Dávid 4. Edző: Sabáli Balázs.

Kecskemét: Wittmann 9/3, DJERASZIMOVICS 19/3, Vukadinov 9/3, Dénes 5/3, Bencze 8. Csere: Kelley 10/6, CSORVÁSI M. 12, Hegedűs 7, Mészáros -. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-6. 7. perc: 15-13. 15. perc: 34-34. 19. perc: 41-42. 22. perc: 52-42. 25. perc: 56-48. 17. perc: 64-48. 34. perc: 75-64. 37. perc: 82-72.

Kipontozódott: Bencze a 37. percben.

Álmosan kezdődött a meccs, lassan pörögtek fel a csapatok. A Kecskemét szakmai igazgatója, Sztojan Ivkovics reklamálásért a 3. percben begyűjtött egy technikait, de ez sem változtatott a játék menetén, felváltva estek a kosarak (7. perc: 15-13). Az első negyed utolsó másodperceiben azonban felpörögtek az események. Dénes hármasával először vezettek a vendégek, ám Powell saját térfele közepéről, a dudaszó pillanatában dobott triplával egyenlített. A második etapban is folytatódott a szoros versenyfutás, de többnyire már a Bács megyeieknél volt az előny. A hazaiak védekezésébe sok hiba csúszott, amit ki is használtak Vukadinovék. A félidő végén azonban a nagyon jól játszó Townes 2+1-ével, valamint Ruják duplájával sikerült megfordítani az eredményt (20. perc: 46-42).
A piros-feketék a szünet után is lendületesen játszottak, és a védekezésük is agresszívebb lett (22. perc: 52-42). A Bács megyeiek gólcsendjét Djeraszimovics törte meg büntetővel, majd triplával, de csapata csak átmenetileg zárkózott fel. Németh megindította a „triplaesőt” – rajta kívül Cseh egyszer, Ferencz kétszer volt eredményes a hármasvonalon túlról –, és állandósult a 10 pont feletti vasi vezetés (30. perc: 72-58). Az utolsó felvonásban nagy erőket mozgósított a Kecskemét, de Ferencz minden felzárkózási kísérletükre válaszolt. Aztán Németh és Townes is csatlakozott mellé, de Djeraszimovics ugyancsak belelendült (37. perc: 82-72). A végén Powellé volt az utolsó szó, 2+1-e után 13 ponttal nyert a Körmend.

A Rába-partiak biztos előnyre tettek szert a nyolcaddöntő első mérkőzésén, de nem lesz könnyű dolguk a jövő szerdai visszavágón.

Sabáli Balázs: – Kemény, hajtós meccsen vagyunk túl. Főleg az első félidőben nem volt tökéletes a védekezésünk, de pozitívum a 92 dobott pont. Tovább akarunk jutni, de a 13 pont nem megnyugtató előny.

Sztojan Ivkovics: – Szorosabb is lehetett volna a végeredmény, de a Körmend sok utolsó másodperces kosarat dobott. Sokkal jobban játszottunk, mint korábban tettük.