Megszenvedett a Körmend a vendég Kecskemét ellen

A Fortress Lami-Véd Körmend kosárcsapata rosszul játszott, és csak nagy nehézségek árán nyert három ponttal a vendég Kecskemét ellen.

Vastag Nándor

A hazaiaknál ketten hiányoztak a bajnokiról. Fodor Gergely csípője egy bevérzéstől bedagadt, amit fel kellett nyitni, és a seb miatt nem játszhatott. Ruják betegség, a vendégeknél Perine sérülés miatt kényszerült a kispadra.

A Körmend Bell és Townes vezérletével 6-0-val nyitott, majd a két amerikai a folytatásban is jeleskedett. Csapatuk 18 pontjából 15-öt dobtak majdnem egyenlő elosztásban, és nagy szerepük volt benne, hogy az első negyed végére tízpontos különbség alakult ki a két gárda között (10. perc: 18-8).

Mivel a piros-feketék jól védekeztek a második etapban is, így nemcsak állandósult, hanem még nőtt is a különbség (17. perc: 31-17). Bell továbbra is jól termelte a pontokat, viszont a hármasvonalon túlról senki sem járt sikerrel, a szünetig egyetlen Rába-parti tripla sem esett a kosárba. Igaz, a kecskemétiek sem jeleskedtek ebben a műfajban, és összességében kevés pontot szereztek a félidőig (20. perc: 36-24).

Fortress Lami-Véd Körmend – Kecskeméti KSE 73-70 (18-8, 18-16, 17-19, 20-27). – Körmend, 1700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Farkas G., Boros.

Körmend: English 7, NÉMETH 14/12, Ferencz 7/3, BELL 24, Townes 9. Csere: Mladenovic 10/3, Cseh -, Sonyák -, Eilingsfeld 2. Edző: Zoran Martic.

Kecskemét: Wittmann 13/6, Mészáros -, DJERASZIMOVICS 19, Dénes -, Bencze 6. Csere: CSORVÁSI M. 19, Hegedűs 1, Pap 7, Pongó 5/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-0. 6. perc: 12-6. 13. perc: 22-10. 17. perc: 31-17. 24. perc: 43-31. 28. perc: 46-39. 34. perc: 63-51. 39. perc: 71-68.

Kipontozódott: English a 37., Townes a 40., illetve Pongó a 35., Papp a 40. percben.