Kiszenvedte a Körmend

Körmend - Nem sok hiányzott ahhoz, hogy Sabáli Balázs nyeretlen NB I-es sereghajtó kosárlabdacsapata, a Hegyvidék Körmenden diadalmaskodjon először. Nem sok, de egy kicsi mégis.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

A bajnokságban még nyeretlen vendégek 9:0-val nyitottak Körmenden, s végig higgadtan kosaraztak, egy-egy pillanatot leszámítva a negyedik negyed közepéig Sabáli Balázs együttesénél volt az előny. A fővárosiaknál akadt egy extra teljesítmény, Johnsoné, de ez sem volt elég, hogy megszerezzék idei első győzelmüket, mert a Rába-partiak a végjátékban nagyot küzdöttek, s a dupla-duplát teljesítő Ferencz Csaba vezérletével kiszenvedték a győzelmet.

Polaroid-Lami-Véd Körmend-EnteNet-NTE Hegyvidék 81:75(16:18, 23:27, 15:14, 27:16). - Körmend, 1000 néző, férfi kosárlabda NB I., A-csoport, alsóházi rájátszás, első forduló, vezette: Forrai, Török, Vétek.

Körmend: FODOR M. 18/6, Fodor G. 11/3, FERENCZ 13/6, Hegedüs - , Tóth G. 6. Csere: BANKS 23, Trummer 10/9, Kocsis T. -. , Edző: Hencsey Tamás.

Hegyvidék: Hajmásy 2, Ruják 8/3, Younger 7/3, JOHNSON 27/12, KERESZTES 12. Csere: Krasznai T. 3/3, Simon N., 4, Will 3/3, Beák - , Fülöp 9/3. Szakmai igazgató: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0:9. 7. perc: 15:13. 23. perc: 22:24. 28.perc: 49:57. 32. perc: 62:63. 37. perc: 73:68.