Nehezen hozta a kötelezőt a körmendi kosárcsapat

Az MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata ha nehezen is, de tíz ponttal legyőzte az NB I/B-s Jászberényt, így a papírformának megfelelően nyolc közé jutott a Magyar Kupában.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Jászberényi KSE-MJUS-Fortress Körmend 87:97 (19:23, 27:32, 23:17, 18:25). - Jászberény, 500 néző, férfi kosárlabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, vezette: Gorka, Jakab, Jurák.

Jászberény:
DRAHOS 18/3, Wehner 12/6, MÉSZÁROS R. 13/9, HORVÁTH CS. 19/3, Godena 8 Csere: Kovács A. 9/3, Puskás 8/6. Edző: Horváth Balázs.

Körmend:
THOMAS 24/9, FODOR G. 12/3, Ferencz 8, SCOTT 23, Alekszejev 4 Csere: Tóth G. 7, Booker 6/6, Kutasi 5/3, Trummer 3/3, Hegedűs 5. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 5. perc
: 9:9. 7. perc: 14:10. 9. perc: 14:17. 12. perc: 22:32. 14. perc: 25:40. 18. perc: 34:48. 23. perc: 53:60. 26. perc: 55:65. 29. perc: 69:70. 35. perc: 74:85. 37. perc: 81:90.

Nyolc percig nemcsak tartották a lépést, többnyire vezettek is a B-csoportos jászberényiek élvonalbeli ellenfelükkel szemben (7. perc: 14:10).
Az első játékrész hajrájában azonban átvette a vezetést a Körmend, a második 10 perc elején pedig Booker és Kutasi tripláival el is húzott (12. perc: 22:32). A vendégek előnye már 15 pontra is hízott (14. perc: 25:40), ám a lelkes hazai csapat nem adta fel, s Horváth Csaba vezérletével elkezdte ledolgozni hátrányát (20. perc: 43:55).

A JKSE a harmadik játékrészben sem szakadt le hatszoros kupagyőztes riválisától, s egyre közelebb lopózott esélyesebb ellenfeléhez. Sőt a negyed utolsó percében már csak egyetlen pontra csökent a különbség a két gárda között (29. perc: 69:70).

A Körmend azonban időben kapcsolt (35. perc: 74:85), és az utolsó felvonásban Jermaine Thomas ponterős irányítójátékával ha nehezen is, de kiharcolta a továbbjutást. A Rába-partiak centere, Alekszejev, csak öt percet játszott a mérkőzésen, mert az elején belekaptak a szemébe.

Horváth Balázs: -  Ezzel a teljesítménnnyel céljaink elérhetőek, a bajnoki mérkőzéseken is ilyen összeszedetten kell játszanunk.

Sabáli Balázs: - Szívből gratulálok a hazai csapatnak, méltó ellenfeleink voltak, és nagyon megnehezítették a dolgunkat.

A nyolcaddöntő további eredményei: Debrecen-ZTE 66:64 (Továbbjutott: ZTE 146:126), Atomerőmű-Albacomp 78:76 (Tj.: Albacomp 152:144), Pécs-Kaposvár 74:70 (Tj.: Kaposvár 149:148),  Nyíregyháza-Sopron 76:74 (Tj.: Sopron 165:161.

A Kecskemét múlt héten, a Bonyhád (NB I/B) 80:67-es legyőzésével jutott a nyolc közé.

A negyeddöntők sorsolása február 23-án, kedden 11 órakor kezdődik a szövetségben.