f1

2017.01.06. 08:03

Merhit nem hatja meg Verstappen

Roberto Merhi véleményezte Verstappent, Vettelt és a Merecdest is

Tajthi Andrea

Fotó: Motorsport Csatorna

A Forma-1-et is megjárt spanyol versenyző,  Roberto Merhi azt állítja, őt cseppet sem hatotta meg a Max Verstappent övező felhajtás.

"Max jókor volt jó helyen." - mondtaa Merhi a spanyol AS sport napilapnak. "Nem kérdés, hogy jó versenyző, de az is igaz, hogy minden jól jött ki neki."

Merhi szerint ráadául Verstappen sok szabálytalanságot úszott meg büntetés nélkül. 

"Nem tudom, hogy ez azért történt-e így, mert fiatal, vagy mert látványos volt."

Hozzátette, hogy Sebastian Vettel 2016-os teljesítménye sem nyűgözte le.

"Nem tudom, hogy neki volt rossz éve, vagy Räikkönennek jó, de egy kicsit talán mindkettő."

Persze a Mercedesesek tavalyi mutatványát sem hagyta szó nélkül, és a Merecdest is bírálta, amiért próbálták pályán kívül eldönteni az egyéni bajnoki cím sorsát.

"Hamilton tette amit tennie kellett, és még ha a csapattársáról is volt szó, az utolsó pillanatig megtett mindent azért, hogy bajnok legyen. Én is ezt tettem volna, sőt. Egyszerűen nem értem a Mercedest, mert a végén már nem a konstruktőri bajnoki címért kellett küzdeniük."

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!