Foci

2008.02.01. 03:29

Hazai győzelem

Bük (tg) - Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Szélesy József labdarúgó emléktornát. A háromnapos sorozat a házigazda Lami Véd-Büki TK sikerével ért véget.

A háromnapos büki teremlabdarúgó-tornára 28 együttes nevezett. A hét négyes csoport körmeccsei után a csoportelsők és -másodikok, valamint a két legjobb harmadik jutott a középdöntőbe. A legjobb négy között végül a Lami Véd-Büki TK, Törökbálint TC, Soproni VSE, Sopron Bank Burgenland Zrt. folytathatta. Az elődöntő a Bük-Soproni VSE mérkőzéssel kezdődött, a házigazda imponáló magabiztossággal nyert 5:1-re, és lépett a fináléba (gólok: Bodor 2, Palkovics P., Manganelli, Pupp, ill. Mozsolits). A másik ágon Törökbálint-Sopron Bank összecsapást rendeztek, a Sopron Bank 4:1 arányban győzött (g.: Simon 2, Jáger, Varga, ill. Horváth). A bronzmeccsen aztán a Soproni VSE 5:3-ra legyőzte a törökbálinti gárdát.

A döntőben (a torna 70. összecsapásán) a büki csapat és a Sopron Bank találkozott. Az első félidőben a bükiek részéről Bodor, míg a másik oldalról Palkovics N. talált a hálóba, így döntetlennel fordultak a felek. A második játékrészben nem esett gól, következett az 1x5 perces hosszabbítás. Varga Zoltán, a bükiek kapusa két perccel a vége előtt a félpályáról lőtt gólt, ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. Azonban fél perc elteltével Sipos Gábor, a bankosok kapusa ugyanilyen találattal válaszolt. A hosszabbítás sem döntött tehát (2:2). A büntetőpárbaj nagy csatát hozott, és végül a házigazda Lami Véd-Büki TK sikerével zárult a VIII. Szélesy József-emléktona izgalmas végjátéka.

A legjobb kapusnak Sipos Gábort (Sopron Bank) választották), a legjobb mezőnyjátékos Gyurácz Bálint (Lami-Véd-Büki TK) lett. A gólkirályi címet a 15 találatig jutó Németh Péter (Gala Sport) érdemelte ki. A legsportszerűbb csapatnak játó különdíjat a Polizei Illingen (Németország) együttese vehette át.

Végeredmény: 1. Lami véd-Büki TK, 2. Sopron Bank Burgenland Zrt., 3. Soproni VSE, 4. Törökbálnt TC.