Futsal: Admirál vereség Szegeden

Az NB I-es futsalbajnokság 5. fordulójában Szegeden kapott ki 7-5-re az Admirál-Haladás VSE gárdája.

Szeged: Tombácz - Trucz, Hernády, Dürgő, Tóth. Csere: Béry, Szabó, Bullás, Pataki, Juhász, Debreceni, Hegyesi. Edző: Szitkó Róbert.

HVSE: Németh K. - Kádas, Kottán, Horváth P., Halmos. Csere: Matyi, Bagó, Czeglédi, Koronczai, Egle, Marton, Jáger. Edző: Pálmay Tamás.

Gólszerzők: Tóth (1., 11., 21., 30.), Hernády (20., 39.), Hegyesi (38.), illetve Halmos (13., 25.), Kádas (35.), Koronczai (37.), Egle (40.).

A vasiak szempontjából a lehető legrosszabban kezdődött a mérkőzés, hiszen már az első percben a kapujukba került a labda. A folytatásban aztán rendezte sorait az Admirál, több helyzetet kialakított, de egy kivételével az összeset kihagyta, így az első félidőben nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. A fordulás után ismét góllal nyitott a Szeged (21. perc: 4-1).

A szombathelyiek nem törtek meg, rohamoztak tovább, és szorossá is tették a meccset (37. perc: 5-4). A hajrában lehozták a kapusukat, mindent megtettek az egyenlítésért, de az őrült utolsó percekből a hazaiak jöttek ki jobban.

A hasonló képességű Szeged ellen egy nyerhető mérkőzést bukott el - főleg bosszantó egyéni hibák miatt - az Admirál.

A Magyar Kupa első fordulójában, szerda este Keszthely (NB II.)-Haladás és Veszprém (NB II.)-SZoESE (NB II.) meccsek lesznek.