Foci

2012.02.08. 03:28

Futsal: papírforma Admirál-Haladás vereség

Az NB I-es futsalbajnokság 15. fordulójában a bajnoki címért hajtó Berettyóújfalu vendégeként futott bele papírforma-vereségbe az újonc Admirál-Haladás VSE.

Berettyóújfalu: Pallai - TRENCSÉNYI, LOVAS, COSMIN, Leonardo. Csere: Szécsi, Nagy T., Rábl, Szabó, Gál, Nagy I., Mezei. Edző: Turzó József.

HVSE: Németh K. - Bagó, KOTTÁN, Horváth P., HALMOS. Csere: Czeglédi, Németh P., Jáger, Egle, Kádas, Póta, Nagy. Edző: Pálmay Tamás.

Gólszerzők: Lovas a 13. és a 39., Nagy I. a 14., Leonardo a 20., ill. Halmos az 1. percben.

Még a 4. fordulóban, Szombathelyen, óriási meglepetésre kikapott (2-1) a Berettyó. A bajnoki címért hajtó vendéglátó most a visszavágásra készült, ám rögtön az első percben, tulajdonképpen az első vasi támadás góllal zárult (0-1). A hosszú - több mint 450 km-es - utazás nem viselte meg a zöld-fehéreket, továbbra is lendületben maradtak, remekül játszottak. Ám a helyzeteik kimaradtak, a rutinos hazai gárda pedig két rögzített szituáció után a 14. percre megfordította az állást (2-1). A vendégek visszaestek, amit kihasználva a Berettyó közvetlenül az első félidő lefújása előtt ismét gólt rúgott (3-1). Fordulás után már kevesebb helyzet adódott. Pedig a szombathelyiek próbálkoztak becsülettel, a hajrában már vészkapussal játszottak, ám képtelen voltak kapuba találni. És ahogyan ilyenkor lenni szokott, jött a büntetés (4-1).

A Haladás nagyot küzdött, de nem tudta felborítani a papírformát, összességében megérdemelten nyert a Berettyó.

Pálmay Tamás: - Nem vallottunk szégyent, jól harcoltunk, megnehezítettük az egyik legjobb magyar futsalcsapat dolgát. Ha egy kicsit jobban koncentrálunk, kicsit nagyobb szerencsénk van, talán meglepetést is okozhattunk volna. Nem tudom elmarasztalni a srácokat.