Foci

2006.06.19. 02:29

Harmadik a Viktória

MTK Budapest-WHC-Viktória FC Szombathely 32 (11). - Budapest, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette Gaál Gy. MTK Sipos - Bangó (Krenács), ...

Mórocz Zsolt

MTK Sipos - Bangó (Krenács), MÉRY, Nagy B., Pucsek - Belső, GÁL T., Nikandish (Galvács), Aszódi (Pocsa) - CZUDER, Thöresz. Edző Nikandish Hosszein.

Viktória Papp E. - Kovács E., Szanyi, Tóth E. - Szekér, Horváth (Megyeri), Tálosi, Tóth G. - Fehér, GÖRÖG, FENYVESI. Edző Markó Edina.

Gólszerzők Tóth E. (öngól) a 2., Gál T. az 54., Czuder a 90., illetve Tálosi a 18., Megyeri a 89. percben.

2. perc Czuder került helyzetbe, mire a menteni igyekvő Tóth Enikő saját kapujába talált (10).

18. perc Fehér N. 18 méteres lövése kipattant Siposról, az érkező Tálosi pedig 6 méterről kiegyenlített (11).

54. perc Egy tévesen megítélt szöglet után Gál Tímea csúsztatott, Papp Eszter - a partjelző ítélete szerint - már csak a gólvonalon túlról tudta kipiszkálni a labdát (21).

89. perc A csereként beállt Megyeri bombázott a 16-os sarkáról hatalmas erővel a bal felső sarokba (22).

90. perc Rögtön a középkezdés után Tóth Enikő ragadt be, Czuder egyedül indult, és közelről megszerezte az MTK győztes találatát (32).

A szombathelyi lányoknak mindhárom pont kellett volna az ezüsthöz, ehhez képest hiába uralták végig a mezőnyt, kihagytak öt ziccert, rúgtak egy öngólt, és akadt több nagy egyéni hiba is a játékukban. A 2005/2006-os szezonban bajnok lett a Femina, má-sodik az MTK Budapest, bronzérmes pedig a WHC-Viktória FC. Az Angyalföldi Sportiskola kiesett, a másodosztályból az Újpest és a Ferencváros jutott fel, augusztustól nyolccsapatos lesz az élvonal.

Markó Edina - A nyár feladata, hogy újra megta-nuljunk győzni. Hit és önbi-zalom nélkül nagyon nehéz futballozni, nálunk a kulcs-emberek egy részétől ez nagyon hiányzott. Szombaton az MTK-ban több volt a nyerő típusú játkos.