Haladás

2014.06.04. 20:25

Bravo Dani, bravo Pedro!

Rózsa Dániel kezdőként, Predrag Bosnjak pedig csereként debütált a magyar válogatottban az Albánia (1-0) elleni felkészülési mérkőzésen.

haladas.hu

Harmadik felkészülési mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Pintér Attila vezette magyar válogatott. A magyar csapat - jóindulattal erősen közepes játékkal... - Albániát verte 1-0-ra. A siker részese volt Rózsa Dániel és Predrag Bosnjak is!

Rózsa végig a pályán volt, az első félidőben jónéhány beadást húzott le, és két távoli lövést is hárított. Szünet után kevesebb dolga akadt, ám a 85. percben Agoli 26 méteres, léc alá tartó bombáját bravúrra tolta fölé. Sőt, két perccel később egy közeli lövést óriási reflexxel hárított, ám az albán támadó lesen állt. Mondjuk ezt Dani a lövés pillanatában nem tudhatta...

Bosnjak a 67. percben állt be, és akadt egy-két jó felfutása, sőt a tizenegyest megelőző akciónál ő indította a végül gólpasszt adó Varga Rolandot.

Nagy Gábor is a keret tagja volt, ő nem kapott lehetőséget.

A magyar válogatott kezdője Rózsa Dániellel. Fotó: mlsz.hu

Magyarország-Albánia 1-0 (0-0)Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 4000 néző, vezette: McLaughlin (Gavin, Dynan – írek)

MAGYARORSZÁG: Rózsa – Heffler T., Lipták, Lang (Bosnjak, 67.), Korhut – Varga J., Pátkai (Vécsei, 54.) – Dzsudzsák (Lovrencsics, 73.), Rudolf (Priskin, 69.), Stieber (Varga R., 64.) – Futács (Kalmár, a szünetben). Szövetségi kapitány: Pintér Attila
ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Mavraj, Curri (Kace, 65.), Lenjani – Lila, Cana, Agolli – Rama (Vajushi, 70.), Cikalleshi, Gashi (Kapllani, 66.). Szövetségi kapitány: Giovanni De Biasi
Gólszerző: Priskin (82.)