Haladás

2014.08.16. 21:02

Megmentett egy pont

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában bár a Szombathelyi Haladás Halmosi Péter góljával vezetett a Pécs ellen, a végén örülhetett az egy pontnak. Videóösszefoglalóval!

SZOMBATHELYI HALADÁS - PMFC-MATIAS 1:1 (0:0)

Szombathely, 2450 néző,  játékvezető: Vad II.

Haladás: Rózsa - Jagodics, Dvorschák, Devecseri - Medgyes, Jancsó, Szakály, Katona - Gaál, Nagy O., Halmosi.

Pécs: Gőcze - Nagy, Balogh, Romic, Mohl - Horváth A., Márkvárt, Szamári, Uzoma, Heffler - Pölöskey.

A Haladás zöld felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban, a Pécs piros mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban lép pályára.

A mérkőzés előtt a 60. születésnapját ünneplő Vörös Csabát köszöntötték a vezetők, aki a rengeteg ajándék mellett egy 60-asz számmal ellátott Haladás-mezt is kapott. Boldog Születésnapot, Csaba!

A pécsiek kezdték a mérkőzést.

Meglehetősen kevés pécsi szurkoló érkezett, nyolcan figyelik a meccset a vendégszektorból. Mondjuk ez nem csoda, hiszen embert próbáló egy Pécs-Szombathely távolság, másrészt hétfőn munkanap van.

Na, az 5. percben megjött a pécsi keménymag is, úgyhogy a létszám 30 fővel bővült.

Eltelt az első tíz perc, egyelőre a Pécs kezdeményez többet.

19. perc: Nagy József 22 méteres lövése csak centikkel suhant el a jobb sarok mellett.

22. perc: Mohl kapott sárga lapot. Nagy Olivér balról, a 16-ossal egyvonalban elvégzett szabadrúgását Gőcze tenyerelte a bal sarok mellé.

23. perc: Dvorschák Gábor is sárga lapot kapott.

25. perc: Halmosi is besárgult.

27. perc: Horváth Adrián is sárga lapot kapott.

Mezőnyjátékban "gyönyörködnek" a szurkolók...

40. perc: Balogh Béla is sárga lapot kapott. Sárgákból már jól állunk.

44. perc: Nem találják ki, még egy sárga, Heffler kapta.

45. perc: Pölöskey úszott meg a bal oldalon, ám amikor lőtt. Dvorschák remek becsúszással keresztezett.

Egy perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek. Ez a játékrészt maximum a féltucat sárga lapról maradt emlékezetes.

A szünetben cserélt a Pécs és a Haladás is. A vendégeknél Mohl helyett Kővári, a Haladásban pedig helyett Jagodics helyett Schmmer, Medgyes helyett Városi a pályán.

2450 a hivatalos nézőszám, tudtuk meg Gyimesi Csabától, a stadionbiztonsági projekt szombathelyi vezetőjétől.

57. perc: Jancsó fejelte vissza a labdát a bal oldalról, Szakály nyolc méteres lövése azonban Baloghról szögletre vágódott.

Az MLSZ TV összefoglalója

Megélénkült a meccs.

61. perc: Egy gyors pécsi kontra után a jobb oldalon Pölöskey elé került a labda, aki tiszta helyzetben vehette át, ám a lövés pillanatában elcsúszott, így a kifutó Rózsáé lett a zsákmány. Ezt megúsztuk...

64. perc: Góóóól! Nagy Olivér balról beívelt szabadrúgását Halmosi hat méterről a bal sarokba fejelte (1-0)

66. perc: Csere a Haliban, Szakály helyett Iszlai a pályán A Pécs is váltott, Pölöskey helyére Frőhlich érkezett.

A gól jót tett a meccsnek, láthatóan megélénkült a játék.

75. perc: Schimmer rúgott oda Frőhlichnek, sárga lap.

76. perc: Nagy József tört be a tizenhatoson belül a jobb oldalon, visszagurított labdáját Heffler hat méterről a kapu közepébe passzolta (1-1).

77. perc: A gólszerző megy le, Rácz áll a helyére.

79. perc: Iszlai kapott sárga lapot.

85. perc: Frőhlich kapott labdát a jobb oldalon, egy lövőcsellel tisztára játszotta magát, majd ajtó-ablak helyzetből hét méterről a jobb sarok mellé gurított. Húúúú...

89. perc: Tetszetős adogatás után Rácz elé került a labda a bal szélen, a játékos lövését óriási bravúrral védte Rózsa.

90. perc: Ismét csak Rózsa! Ezúttal Romic nyolc méterről leadott bal oldali fejesét védte elképesztő bravúrral.

Vége a mérkőzésnek. Gyenge első félidő után a Haladás a hajrában óriási szerencsével szerzett pontot.