Játékos feladatok

2019.05.20. 09:00

Szombathelyen versenyben Közlekedik a család

A Közlekedik a család megyei fordulójának helyszíne volt szombaton a Csaba út: 22 csapat versengett a továbbjutásért.

Nemes Judit

Izgalmas feladatok a versengésben. A cél: a közlekedési ismeretek rögzítése – játékos formában

Nyolc éve indította el az Országos Baleset-megelőzési Bizottság a versenyt, amelynek célja, hogy a közlekedők minél szélesebb körben elsajátítsák a közlekedési szabályokat.

Izgalmas feladatok a versengésben. A cél: a közlekedési ismeretek
rögzítése – játékos formában

László Péter rendőr alezredes, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője elmondta, a teszt mellett különböző ügyességi feladatokat is összeállítottak: volt gokart, kerékcsere, kerékpáros akadálypálya, kirakós játék. A versenyt a Merőtei család nyerte, ők képviselhetik Vas megyét a június 22-én és 23-án Körmenden, Szentgotthárdon és Zalaegerszegen megrendezendő országos döntőn.