Kosárlabda EB

2017.09.10. 21:50

Németh István: nem történt meglepetés!

A kosárlabda- Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar válogatott – papírformának megfelelően – kikapott az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Szerbiától, így befejezte a kontinenstornát.

Isztambul, 2017. szeptember 10. Perl Zoltán (b2) és a szerb Vasilje Micic (b) a férfi kosárlabda Európa-bajnokság nyolcaddöntõjében játszott Szerbia - Magyarország mérkõzésen Isztambulban, a Sinan Erdem sportcsarnokban 2017. szeptember 10-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Lendületesen kezdtek az esélyesebb szerbek, érezhető volt, hogy gyorsan el akarják dönteni a meccset. A magyar kispad már a 3. percben kénytelen volt időt kérni (9-3). Nem tudtunk tiszta dobóhelyzetet kialakítani, palánk alatt nem volt esélyünk, kénytelenek voltunk távolról, kapkodva dobni – sikertelenül. És a védekezésünk sem okozott különösebb gondot az ellenfélnek. De a cserék – Ferenc, Perl, Krahodzsics, Eilingsfeld – remekül szálltak be, lendületet adtak csapatuknak (8. perc: 16-12). A folytatásban aztán már határozottan rendeztük a sorainkat (12. perc: 29-23). Csapatunk jól harcolt, igyekezett látótávolságban tartani ellenfelét. Sőt, olyany-nyira belelendültünk, felzárkóztunk – védekezésben és támadásban is feljavultunk -, hogy a szerbek kénytelenek voltak időt kérni (16. perc: 35-31).

Válogatottunk érezhetően meglepte ellenfelét, szervezetten, motiváltan, harcosan kosarazva megnyerte a második negyedet a klasszisok sorát felvonultató Szerbia ellen – és egy félidő után meccsben maradt (20. perc: 48-41). Erre talán a legvérmesebb magyar drukkerek közül is csak kevesen számítottak! Triplazáporral kezdték a szerbek a harmadik negyedet – és centerből is szórták a pontokat. Emellett kőkeményen védekeztek, jól szedték a lepattanókat, egyre nőtt a távolság a két csapat között (24. perc: 62-45). Hangán extrán védekeztek a szerbek, a 25. percben talált be először, büntetőből. De közel 20 pontos hátrányban sem adtuk fel, megpróbáltunk ismét felzárkózni. Ami sikerült is (28. perc: 64-53). Perl volt a vezére csapatunknak. Ettől függetlenül az utolsó etapnak már nyugodtan futhatott neki az ellenfél (30. perc: 69-53). Aztán Ferencz dobott két triplát, Vojvoda egyet, és máris, ismét nyílt lett a mérkőzés (32. perc: 69-62)! Tudott újítani az ellenfél, de akkor már nem volt olyan könnyed a játéka, küzdenie kellett a győzelemért (36. perc: 78-69). Bő másfél perccel a vége előtt tíz pont alá csökkentettük a hátrányunkat (82-74). Végül tisztes vereséget szenvedtünk. De amit lehetett, azt kihozta a mérkőzésből – akárcsak az Európa-bajnokságból – válogatottunk.

Szerbia-Magyarország 86-78 (24-16, 24-25, 21-12, 17-25)

Isztambul, 1190 néző, kosárlabda-Európa-bajnoki mérkőzés, nyolcaddöntő, vezette: Lezcano (argentin), Poursanidis (görög), Yilmaz (török).

Szerbia: Bogdanovic 17/9, Lucic 11/3, Bircevic -, Jovic 9, Kuzmic 17. Csere: Marjanovic 14, Macvan 14/6, Miloslavljevic 4, Micic -, Guduric -. Szövetségi kapitány: Aleksandar Djordjevic.

Magyarország: Wittmann 2, Vojvoda 11/9, Hanga 1, Allen 3/3, Keller 8. Csere: Perl 22/6, Karahodzsics 6, Ferencz 15/12, Eilingsfeld 4, Ruják 6/6, Tóth N. -. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 16-3. 8. p.: 16-12. 12. p.: 29-23.

16. p.: 35-31. 20. p.: 48-41. 24. p.: 62-45. 28. p.: 64-53. 30. p.: 69-53. 32. p.: 69-62. 36. p.: 78-69. 39. p.: 82-74.