KAPOSVÁR, SZENTES

2017.10.25. 19:44

Magyar bajnok Gellén Milán, a Haladás birkózója

A sikerrel megvívott területi verseny után a Haladás VSE birkózója, Gellén Milán aranyérmet szerzett a diák I. korosztály szabadfogású országos bajnokságán.

Veréb István vezetőedzővel az aranyérmes Gellén Milán (balról) és az ezüstös Fábián Bálint (jobbról) Fotó: Szendi Péter

Az ország hat területén három korosztályban rendeztek kvalifikációs versenyeket az országos bajnokságra jutásért. A nyugat-magyarországiak Kaposváron találkoztak. A Vas megyeiek hét aranyat is begyűjtöttek.

Archív felvételen Veréb István vezetőedzővel és Fábián Bálinttal (jobbról) Fotó: Szendi Péter

Vas megyei eredmények. (A külön nem jelöltek a Haladás VSE versenyzői.) Diák II. 29 kg: 2. Kovács Huba. 35 kg: 1. Takács Arnold. 38 kg: 3. Sárközi Dávid. 42 kg: 2. Huszár Olivér. 46 kg: 2. Puskás Lili. 50 kg: 4. Gaál Balázs (Körmend). 54 kg: 2. Tornai Márton (Kőszegi BC), 3. Szalai Patrik (Körmend). 58 kg: 1. Fábián Bálint. Diák I. 35 kg: 5. Frank Szabolcs (Kőszeg). 38 kg: 1. Buday Bálint. 42 kg: 5. Molnár Benedek (Körmend). 46 kg: 3. Jakab Örs (Kőszeg). 50 kg: 5. Török Levente. 54 kg: 3. Kovács Lóránt (Kőszeg), 5. Németh Csaba. 58 kg: 2. Hajba Szabolcs. 63 kg: 1. Gellén Milán. 69 kg: 2. Nagy Dániel. 76 kg: 1. Németh Levente. Serdülő. 50 kg: 3. Hujber Dániel. 58 kg: 3. Jakab Nimród (Kőszeg). 63 kg: 1. Pontyos Gábor (Kőszeg). 69 kg: 1. Nemes Bálint, 2. Hegedüs Levente. 76 kg: 1. Nagy Bence.

A diák I. korosztály országos bajnokságán már túl is vannak a továbbjutók. Szentesen 64 szakosztályból 198-an léphettek szőnyegre. Tizennégy súlycsoportban avattak bajnokot; a 63 kilósoknál Gellén Milán állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Veréb István tanítványának a 16 fős mezőnyben négy győzelemmel jutott el a végső sikerig: a diósgyőri, törökszentmiklósi, illetve az elődöntőben kőbányai ellenfelét tussal verte. A fináléban a püspökladányi Darabos ellen nagy csatában, 9-8-ra kerekedett felül. A Haladás ötfős különítményéből még a 38 kilós Buday Bálint jutott el éremcsatáig. Első mérkőzését ceglédi riválisa ellen tussal nyerte, utána viszont kikapott a győri Gyurasitstól – aki döntős lett -, így a vigaszágon folytathatta. Ott két győzelem után a bronzéremért birkózhatott Felkaival. Az ESMTK-s fiú nyert, így Buday Bálint örödik lett.