Pusztakéz

2017.11.16. 21:30

Ezüst és bronz a WKF karate diákolimpiáról

Egy ezüst és egy bronz volt az éremtermése a vasiaknak az országos WKF karate diákolimpián.

Balról Somogyi Laura, jobbról Takács Klaudia, a WKF karate diákolimpia vasi érmesei. Fotó: „Leo” Karate-do SE

A Magyar Diáksport Szövetség égisze alatt a Magyar Karate Szövetség WKF karate diákolimpiát rendezett a versenyengedéllyel rendelkező karatékák számára a hét WKF-korcsoportban. Vas megyéből négy, a „Leo” Karate-do SE-ben edződő fiatal szerepelt, és ketten a dobogóra is felállhattak. A 8-9 éves (WKF II.) lányok küzdelmében (kumite) Takács Klaudia, a Zrínyi Ilona Általános Iskola tanulója a +30 kg-os súlycsoportban két győztes meccs után veszített, a vigaszágon viszont bronzmeccset vívhatott, amelyet 6-0-ra meg is nyert. A 16-17 éves lányoknál Somogyi Laura, a Kanizsai Dorottya Gimnázium diákja kata (formagyakorlat) versenyszámban első meccsén vereséget szenvedett, így csak a bronzéremért szállhatott harcba. Ebben a számban nem sikerült dobogóra kerülnie, mert 3-2-re alulmaradt. A kumite versenyszám eredményhirdetésén azonban ezüstérmet akasztottak a nyakába, miután a -48 kg-os súlycsoport döntőjében 2-0-ra kikapott.