Iszkiri

2017.12.05. 21:57

Az őszből télbe futottak

Négy vasi győztest is avattak az Iszkiri Futóklub Fuss át az őszből a télbe 2. elnevezésű versenyén.

A közel 400 induló legtöbbje Lentiben zárta a szezonját. A Dunántúl számos településéről érkeztek futók, köztük vasiak is, de akadtak szlovének is a mezőnyben. A versenytávokat a város utcáin és erdei kerékpárutakon jelölték ki a szervezők. A rendezvény díszvendége az ötszörös Spartathlon-győztes Lubics Szilvia ultrafutó volt.

A Vas megyei versenyzők közül hatan értek fel a dobogóra, négyüket győztessé avatták. Az 5 km-es sprinttávon Borbély Attila (Szentgotthárd) 19:41 perccel nyert a 13-19 éves fiúk korosztályában, a 20-35 éveseknél pedig ifj. Borbély Sándor (Szentgotthárd) volt a legjobb 17:41-gyel. A női 36-48 évesek kategóriájában Földesné Bolfert Erika (Szombathely) 24:17-tel bronz-érmes lett. A 11,2 km-es középtávon is két vasi végzett az élen korosztályában: a 21-34 éves férfiaknál Gorza István (Táplánszentkereszt) győzött 42:41-gyel, a 35-48 éveseknél pedig Kovács Balázs (Szentgotthárd), időeredménye 43:33 volt. A +49 évesek között Borbély Sándor (Szentgotthárd) 53:59-cel a harmadik helyet szerezte meg.