Keleti All-Star-siker

2017.12.03. 22:30

Hat vasi kosaras játszott a Nyugatban

A Kelet győzelmével ért véget a kosárlabda All-Star Gála szombaton a fővárosi Tüskecsarnokban.

Elingsfeld János lett a gálameccs MVP-je. Fotó: MKOSZ

Nem sokkal a gála előtt derült ki, hogy Juhos Levente edzésen bokasérülést szenvedett, így szegedi csapattársa, Joshua Fortune helyettesítette őt. Ugyancsak a keleti keretet érintette, hogy Devante Wallace izomsérüléssel kidőlt, őt a szintén jászberényi Kerpel-Fronius Balázs pótolta. A kezdőcsapatokat a szurkolók állították össze, 17300 internetes szavazat érkezett.

A főmérkőzés felvezetéseként az U20-as férfi válogatott 78-71-re verte az egyetemi válogatottat, a nagyszünetben speciális olimpikonok tartottak kosarasbemutatót. Ezt követte a kerekesszékes Kelet-Nyugat mérkőzés, majd a nap csúcspontja. A gálameccs szokás szerint komoly védekezés helyett rengeteg zsákolást, látványos megoldást és hárompontost hozott. A szünetekben a tripladobó versenyt a paksi Seth Allen nyerte, a zsákolóversenyen pedig a fehérvári Keller Ákos bizonyult a legjobbnak. A félidőben miniszteri dicsérő oklevelet vett át a magyar kosárlabdasport három kiemelkedő alakja, Tursics Sándor, Ránky Mátyás és Mészáros Lajos. Emellett a megyei szövetségek is díjaztak olyan szakembereket, akik helyi szinten sokat tettek a sportágért. Vas megyéből Wagner József, a Vas Megyei Kosárlabda Szövetség elnöke több mint 30 éves munkájáért kapott gyémánt fokozatú kitüntetést. Míg Váradiné Szarka Ildikó korábbi alelnöki, főtitkári munkájáért részesült bronz fokozatú elismerésben. És a szervezők természetesen köszöntötték a szeptemberi Európa-bajnokságon nyolcaddöntős férfi válogatottat is.

A tavaly nyugati sikerrel zárult All Star-meccset nagy hajrával a Kelet nyerte, a gála legjobbjává pedig a paksi Eilingsfeld Jánost választották – 22 perc alatt 17/3 pontot, 11 lepattanót szerzett és 3 gólpasszt is adott. A nyugati válogatottban a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely színeit Darrin Govens, Perl Zoltán és Váradi Benedek képviselte, míg az Egis Körmend „delegációjában” Marcus Wright, Ferenc Csaba és Justin Tuoyo játékosként, Gasper Potocnik és Hencsey Tamás pedig edzőként kapott helyet.

Kelet-Nyugat 133-117 (36-37, 38-31, 23-28, 36-21). – Tüskecsarnok, 2500 néző, kosárlabda All-Star Gála, vezette: Tőzsér, Praksch, Csabai-Kaskötő

Kelet: Perry 14/6, Vojvoda 8/6, Lilov 6, Fortune 14/6, Eilingsfeld 17/3. Csere: Ford 11/3, Davis 12/6, Allen 22/6, Thompson 14/6, Boltic -, Kerpel-Fronius 2, Armwood 7/3. Edző: Dragan Aleksic.

Nyugat: Govens 13/9, Perl 15/9, Benke 12, Lóránt 10/6, Keller 20. Csere: Váradi B. 2, Tuoyo 10, Wright 6, Watkins 23/3, Durham -, Dunn 6/6. Edző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 23-23. 12. perc: 45-37. 14. perc: 49-49. 20. perc: 74-68. 25. perc: 85-80. 28. perc: 94-92. 30. perc: 97-96. 33. perc: 103-98. 35. perc: 112-107.

Dragan Aleksic: – Nagyszerű show volt, amilyennek egy ilyen mérkőzésnek lennie kell. Remek hangulatot csináltak a táncosok, kiválóan sikerült a tripladobó- és a zsákolóverseny is – elégedettek lehettek a nézők. Remélem, mindenki élvezte az estét, mi, edzők biztosan, s ahogy a játékosaimtól hallottam, ők is. Külön gratulálok Eilingsfeld Jánosnak az MVP-címhez.

Gasper Potocnik: – Próbáltuk innen kézben tartani a csehországi mérkőzést. Örülök neki, hogy a szövetség ilyen magas szintű gálát rendezett, nagyon élveztem a meccset, de edzőként mindig nehéz megélni az ilyen összecsapásokat, amelyeken kevésbé fontos a védekezés. Köszönöm a játékosaimnak, hogy elfogadták a meghívást a csapatomba.