Baja

2017.12.12. 21:24

Idegenben kapott ki a Falco II.

Az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Baja vendégeként kapott ki a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23. Bajai Bácska KFE-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23 85-72 (22-28, 22-15, 25-16, 16-13). – Baja, 150 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Mintál Cs., Nyilas I., Tóth C.

Kovács Bence 28 pontig jutott Fotó: Unger Tamás

Kovács Bence 28 pontig jutott

Falco: Kovács Bence 28/6, Kucsora 17/3, Hódi 5/3, Durázi 11/6, Körömi 4. Csere: Bereczki 2, Németh Balázs -, Németh Bence -, Laman -, Kovács Benedek 2, Kovács M. 3/3. Edző: Váradi Attila

Az első negyedben fegyelmezetten játszottak a szombathelyi fiatalok, és eredményes támadásaiknak köszönhetően hatpontos előnyt szereztek. A folytatásban azonban fokozatosan felzárkózott a házigazda, így a félidő hajrájában már szoros volt az eredmény (20. perc: 44-43). A nagyszünet után a rutinos bajaiak átvették a mérkőzés irányítását, és a negyedik negyed közepére állandósították 15 pont körüli előnyüket. Végül biztosan nyertek.

Váradi Attila: – Amikor csapatként játszottunk, akkor mi tudtuk irányítani a mérkőzést, de sajnos védekezési hibáink és elerőltetett támadásvezetésünk következtében magunkat hoztuk hátrányos helyzetbe.