Magyar Kupa

2018.02.16. 21:09

A Körmendnek nem sikerült győzni Debrecenben

Hősiesen küzdött az Egis Körmend, mégsem sikerült a bravúr a Magyar Kupa-címvédő Alba Fehérvár ellen. Négy ponttal nyertek a fehérváriak, így ők jutottak az elődöntőbe.

Tóth Judit

Kevin Dillardnak (balról) jól ment a játék, Csorvási Milánnak kevésbé. De a végén egyikük sem örülhetett Fotó: Szendi Péter

A mérkőzés első perceiben másolták egymást a csapatok, Csorvási sikeres büntetői után Lóránt dobott kettőt, eredményesen. Ferencz hármasára meg Simpson válaszolt. A Körmendnél becsúszott egy-két hiba, a figyelmetlenségeket pontokkal bosszulta meg az Alba. Simpsont nem lehetett megállítani, az első negyed végére már négy triplánál és 14 pontnál tartott az amerikai. A második negyed körmendi rövidzárlattal indult,

a közel ötperces kosárcsendet Wright törte meg. De ez csekély vigasz volt a vasiak számára, mert a második negyed derekán már 15 pont volt az Alba előnye. Nem ültek a dobások, nem jöttek a lepattanók, az eladott labdák meg csak gyűltek a statisztikában a piros-feketéknél. Horti kezdett némileg felélénkülni, de fehérvári oldalon a pontgyár nem tudott leállni, így a körmendi center pontjai csak

néhány cseppet jelentettek az Alba ponttengerében. Kintről próbálkoztak a körmendiek többször, de senkinek nem jött össze a kosár, így a Fehérvár a félidő végére húsz ponttal meg tudott ugrani (48-28).

Véget ért számukra

A szünet a Körmend játékába hozott rendkívül pozitív változást. Dillard dobta az első kosarat, majd Wright és Fanning szerzett triplákat, előbbi rögtön kettőt is. Kissé elkényelmesedett a fehérvári együttes, lazábbra engedte a védekezést, és pontszerzésben sem tudta folytatni az első játékrészben megkezdett jó sorozatot. A negyed közepére látótávolságba került az Alba, a piros-feketék négy pontra fel tudtak zárkózni. Elkapták a fonalat a vasiak rendesen, igazi triplaparádét mutattak, hat perc alatt hat hárompontost dobtak. Úgy tűnt, most a piros-feketék nem tudják abbahagyni a triplázást. Az utolsó negyed elején feszültebben játszott az Alba, ahogy elfogyott az előny, úgy váltak egyre idegesebbé Lóránték. A triplázásból Tuoyo sem akart kimaradni, dobott kettőt, a Körmend számára éppen a legjobbkor. Pontjaival előbb egálra hozta az eredményt, majd át is vette a vezetést a Körmend (65-68). Az utolsó öt perc rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, körmendi részről Dillardnak és Tuoyonak voltak bravúros megoldásai, a fehérváriaknál a Lóránt-Keller páros menetelt. Potyogtak a kosarak, hol az egyik, hol a másik oldalon. Végül egypontos Alba vezetésnél Harris dobott hidegvérrel egy hárompontost, ami a fehérváriak javára döntötte el a találkozót – hiába küzdöttek az utolsó percig a körmendiek. Ez azt jelenti, hogy az Alba játszhat elődöntőt, a Körmend számára pedig véget ért az idei Magyar Kupa.