kosárlabda

2018.05.02. 21:37

Biztató kezdés után vereséget szenvedett a Körmend Szolnokon

Egy félidőnyi játék után úgy tűnt, hogy az Egis Körmend boríthatja a papírformát és elveheti a Szolnok középszakaszbeli veretlenségét. Az utolsó két játékrészben azonban fölénybe került az Olaj, és nem engedte a győzelmet a vasiaknak.

Tóth Judit

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 67-60 (13–22, 15–19, 22–12, 17–7)

Szolnok, 2000 néző NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés, középszakasz, felsőház 6. mérkőzés

Vezetőedző: Antonis Costantinides

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-3. 8. perc: 13-16. 14. perc: 13-26. 17. perc 20-36.

24. perc: 39-45. 28. perc: 48-49. 33. perc: 55-53. 37. perc: 61-59.

Kipontozódott: Andric (36.perc), Davis (37.perc), Tóth Á. (37.perc)

A Szolnok állt bele jobban a meccsbe, Browning jóvoltából a hazaiaké volt az első tripla is a 2. percben. Mindkét együttes kapkodóvá vált ezután, az Olaj csak pár pontos előnyt tudott szerezni (9-3). A negyed felénél vett egy nagy levegőt a Körmend és előbb Fanning pontjaival egyenlítettek, majd a vezetést is átvették a vasi piros-feketék, nem is akármilyen akcióval. Járatták a labdát a vendégek, majd Ferencz volt a befejező egy hibátlan triplával. Felívelő pályára került a Körmend, a Szolnok igen rossz – mindössze 30 százalékos – dobóformát mutatott.

A második etap pontatlan támadásokkal kezdődött mindkét oldalon, de a védekezésre nem lehetett panasz, keményen küzdöttek egymással a felek. Halász az ex-körmendi Perryvel vívott nagy csatát, aki már a 13. percre begyűjtötte negyedik hibáját.

A pontszerzést a vasiak kezdték meg, Hollins ébresztette rövid álomból csapatát. Tuoyonak villámgyorsan kellett észhez térnie, mert olyan labdát kapott légiós társától, hogy azt kötelező volt a gyűrűbe húznia. Most nem működött olajozottan a szolnoki gépezet, a 14. percre megugrottak a körmendiek (13-26). Tuoyo szerzett két hárompontost, Davis zsákolt és labdázgatott egy kicsit Wrighttal a palánk alatt. A hazaiaknál Tóth tartotta a lépést, és Vojvoda is most mutatta meg magát először. A negyed végére még mindig vezetett a Körmend (28-41).

A nagyszünet után Andric húzott bele elég komolyan Szolnoknál. A center nem bátortalankodott a palánk alatt, hanem keményen odalépett, így gyorsan nyolc pontot jegyeztetett a neve mellé, közelebb hozva ezzel csapatát. Pontatlan volt a Körmend, magára húzta ellenfelét, a negyed közepén már csak három pont volt a vendég előny (42-45). Az Olaj a 28. percben tudott fordítani (50-49), de az etap végére vissza tudta venni a vezetést az Egis Körmend (50-53).

A utolsó negyed egyértelműen a hazaiakról szólt, Perry és Ford is a jobbik arcát mutatta. A triplázás egyik oldalon sem ment igazán, a negyed közepén a Szolnok kettőnél, a Körmend négynél tartott.

A 36. percben- egyenlő állásnál (59-59) – kipontozódott Andric, majd hamarosan Davis és Tóth is összeszedte ötödik hibáját.

Két perccel a mérkőzés vége előtt Perry egy távoli hárompontost engedett el és nem hibázott (64-59). Sorsdöntő pillanat volt ez, a Körmend innen már nem tudott megújulni, ráadásul minden labdája kifelé pattant a gyűrűből. Biztató első és második etap után nem találta magát a vasi alakulat, így elbukta a felsőházi rangadót a Tisza-parton. A Szolnok továbbra is veretlen a középszakaszban.