Szépségdíjas gólok a nyitófordulóban

2018.08.21. 20:33

A Körmend VSE biztosan verte a Tanakajdot, a címvédő Kemenesalja kikapott a Büktől

Elkezdődött a 2018/2019-es szezon a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban – gólgazdag meccseket rendeztek az Északi és a Déli csoportban is.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Söpte–Zanat 4–0. A hazai Pereszteghy András (balra) harcol Lakatos Tamással

Fotó: Szendi Péter / Vas Népe

Északi csoport

Bük–Kemenesalja 3–2 (1–0). – Bük, 50 néző, vezette: Bagoly G. Bük: Sári – SCHIMMER, Jakab, Plajszer, CZIRÓK (Puskás), KOVÁCS Z. (Kiss R.), Tóth K., Csonka, Nagy I., Horváth G. (Wágner), KOVÁCS RI. Kemenesalja: Belegrai – Szakál, HAJAS (Smidéliusz), Németh R. (Tanai), Lőrincz, BERECZ, Hujbert, Veszprémi, Erdélyi, Somogyi, Dobson (Kóbor). Gólszerzők: Czirók (2), Kovács Z., ill. Erdélyi, Hajas. Két jól felkészült csapat feszült egymásnak. A változatos mérkőzésen a pontrúgások döntöttek: négy találatot is rögzített rúgásból érvényesítettek. Megérdemelten győzött a BTK, holott a bajnoki címvédő is vezetett a találkozó során.

Sé–Püspökmolnári 9–1 (4–1). – Sé, 100 néző, vezette: Polgár T. Sé: Szentgyörgyvári – Szalay (Séfer), Haraszti (Molnár B.), Al Hersh (Török), Kovács K., Werderits, Farkas P. (Deutsch- Szalai), Bogyai (Romsics), Soós, Vándori, Uri. Püspökmolnári: Orbán – Varga S., Sziff er I., Sziff er K., Pintér, Horváth R., Baranyai, Horváth Sz., Fritz, Babos, Kiss. Gólszerzők: Kovács K. (3), Werderits (3), Deutsch-Szalai, Uri, Romsics, ill. Baranyai. A két csapat nem ismerte egymást, a feltérképezés helyett gyorsan egymásnak estek a felek. Már a negyedik percben a vendégek hálójában táncolt a labda. Kiegyenlített volt a küzdelem, majd kissé váratlanul a félidő közepén egy szabadrúgásból egyenlítettek a vendégek. De nem sokáig volt egál, mert a hazaiak nyolc perc alatt szerzett három góljával eldőlni látszott a meccs. A második félidőben is nyolc perc kellett újabb három hazai gólhoz. A mérkőzés hátralévő részében örömfocit láthattak a hazai nézők.

Söpte–Zanat 4–0 (3–0). – Söpte, 80 néző, vezette: Kondor T. Söpte: Káldi – Nyul, Szakály (Légler), Kovács E., Orbán, Pungor (Kiss J.), Németh G., Nagy K., Varga A., Pereszteghy (Udvardi), Szép. Zanat: Szalay N. – Schmidt, Falussy, Szabó Z., Kiss M. (Németh B.), Gyurácz (Tőke), Szalay Cs., Pörge (Molnár A.), Tóth Zs., Lakatos, Putz. Gólszerzők: Orbán, Szép, Varga A., Szakály. A rekkenő hőségben lejátszott mérkőzésen az első perctől fogva a vendégek térfelén pattogott a labda. A hazaiak előbb Varga András ritkán látható bombagóljával előnybe kerültek, amit Szakály remek lövése követett, majd jött Orbán Gergő szöglet utáni találata. A második félidőben Szép Ádám állította be a magabiztos söptei győzelmet.

Szeleste-Pósfa–Gencsapáti 3–1 (1–0). – Szeleste, 80 néző, vezette: Hérincs Cs. Szeleste-Pósfa: Kovács M. – FÜLÖP, Riba (Könczöl), KOVÁCS A. (Rácz), Csizmazia, Burkon, POMPER, VARGA M. (Enzsöl), Horváth L., VINCZE, Trittremmel (Földi). Gencsapáti: LŐRINCZ D. – Markó (Tar M.), Tóth B., Varga A., Hóbor, Molnár D., Németh P. (Németh T.), Lőrincz T., Szigetvári (Dreiszker), Horváth D., Tar B. Gólszerzők: Varga M. (2), Pomper, ill. Tar M. Az első félidőben a hazai csapat támadójátéka jó volt, ám a helyzetkihasználása kevésbé. Ellenben lőttek egy szépségdíjas gólt. A szünet után dadogósan kezdtek, ám a mérkőzés végére ismét átvették az irányítást, és további két szép góllal biztosították be a győzelmet.

Gérce-Vásárosmiske–Mersevát 4–2 (2–1). – Gérce, 80 néző, vezette: Takács Ryan L. Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Komáromi A., NÉMETH T., MÁTHÉ, Nunkovics, MAJOR, Glavánovics (Csonka), MÓROCZ, Hompok, Sali, NÉMETH A. (Horváth B.). Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Nagy T., Dénes, CSISZLÉR (Fűzfa), Orbán, Kövi, Gáncs, Marton, HORVÁTH A., CSITE. Gólszerzők: Major (2), Mórocz (2), ill. Csite, Orbán. A hazai csapat egész felkészülése visszatükröződött a játékukban, sok hibával játszottak, a Mersevát harcmodorára nehezen tudták reagálni. Meg kellett dolgozniuk a három pontért.

Uraiújfalu–Sitke 2–1 (1–1). – Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Bedi T. Uraiújfalu: HARCSÁR – Szabó Má., Varga Zs., Egyed (Gönczöl), Gallen A., CSORBA, Gallen I., Lónai, NÉMETH Z., Németh I. (Varga P.), MEICZ. Sitke: Viczmándi – SULYOK, Bagoly, Horváth B., Papp B. (Török), Poós, Szita (Molnár Á.), TÓBIÁS (Imre), Makai, Kelemen B., Pencz (Pethő). Gólszerzők: Németh Z., Meicz, ill. Horváth B. A vendégek jobban kezdték a mérkőzést, vezettek is. Az Újfalu nehezen lendült játékba, ám a végére sikerült megfordítaniuk az eredményt. Bozsok–Pecöl 1–1 (1–0). – Bozsok, vezette: Horváth Á. Bozsok: Ragasits – Bigner, Nemes, Horváth Á., Pál, Dévényi, Horváth P., Kovács P., Rapi (Pónácz), Könye, Kiss M. Pecöl: TAKÁCS – Pálfi , SZEMES, Elekes, Varsányi, Farkas A., Horváth B., Pék, Janek (Varga B.), Németh I., BAKONYI. Gólszerzők: Horváth P., ill. Farkas A. Az első félidőben a hazai csapat játszott veszélyesebben, számos helyzetéből viszont csak egyet tudott gólra váltani. A második félidőt a vendégcsapat jobban kezdte, és egy jól eltalált bombagóllal egyenlíteni is tudott. Ezután nyílttá vált a mérkőzés, a hazaiak ismét több helyzetet puskáztak el, így a mérkőzés állása már nem változott. A hazai csapat két pontot elvesztett ezen a jó iramú öszszecsapáson!

Spari–Ölbő 3–2 (1–2). – Szombathely, 70 néző, vezette: Bazsó F. Spari: PUNGOR – NEUBAUER, DIENES, Horváth Gy., Csillik, Barbalits (Sipos), PULAI, Németh V., Varga B., SZABÓ P., NÉMETH R. Ölbő: Kiss G. – Nardai, Tóth A., Palaczky, Szele, Tóth G. (Fehér Z.), SIPOS (Sági Kiss), Biró, Pekker (Fehér R.), Baksay, Péter. Gólszerzők: Pulai (2), Neubauer, ill. Sipos (2). Az első félidő az Ölbőé volt. A 2. félidőben fölénybe kerülő hazaiak ha nehezen is, de megfordították a mérkőzést az elfáradó vendégek ellen.

Déli csoport

Tutitextil-Körmend VSE– Tanakajd TC 3–0 (1–0). – Körmend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Héra Cs. Körmend: KECSKÉS – Velekei L. (Vass), VELEKEI B., Káptalan, Sárközi, Törő, Pesti, Horváth D., Horváth A., Vilics (Szatmáry), KISNEMES. Tanakajd: Marcz L. – Könczöl (Filakovszky), Kölkedi, Marcz G., Tima (Szalai), Süle, Marcz M., Vámos, Tóth J. (Kmetyó), Preiczer, Komáromi. Gólszerzők: Velekei L. (2), Sárközi. Színvonalas, jó iramú mérkőzést vívott a két jól felkészített, jó erőt képviselő csapat. De a hazai győzelem megérdemelt.

Club Walnut-Nádasd FC– Viszák KSE 4–0 (1–0). – Nádasd, 130 néző, vezette: Samu Cs. Nádasd: Rejtli – VARGA K., Pálmai, Urbán (Marton), MESKÓ E., Meskó M. (Szabó Z.), Tuboly, Szakály (Esztergályos), DOKTOR, Cservék (Podlaviczki), HORVÁTH A. Viszák: SZABÓ GY. – Gyenese, Horváth Sz., Biczó, Agg (Németh I.), Bacsó-Porkoláb, Joó D., Szabó I., Lendl (Orbán), Joó L., Sütheő. Gólszerzők: Meskó E. (2), Horváth A., Meskó M. A hazaiak végig uralták a meccset, jól futballoztak, jobban bírták erővel, biztosan nyertek. A különbség a vendégekre nézve hízelgő – sokat köszönhetnek a remek napot kifogó kapusuknak.

Szarvaskend SE–Balogunyom SE 2–1 (1–1). – Szarvaskend, 100 néző, vezette: Németh L. Szarvaskend: Esztergályos – Tóth A., Csillag, Jóna (Szecskó), Németh T., Csenterics (Czövek), Szabó D. (Németh B.), FÖLDES, Smolczer, Vilics (Nagy Á.), KUNIVICS. Balogunyom: Zámbó – Hajós, Papp M., Marsai, Szén P. (Molnár T.), Németh D., Fábián, Kertész (Németh Á.), Dávid, Nemes, Kalmár. Gólszerzők: Kunovics, Csillag, ill. Németh D. Kiállítva: Kalmár (62., Balogunyom). Jól kezdett a házigazda, az első negyedórában már gólokkal kellett volna vezetnie. Ám a lehetőségek kimaradtak, míg a Balogunyom az első kaput eltaláló lövéséből – szabadrúgásból – vezetést szerzett. Ám a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek. Majd a második játékrészben a maguk javára fordították az eredményt. A helyzetek száma, a játék képe alapján a szarvaskendi győzelem teljesen megérdemelt.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Csákánydoroszlói KSE 4–1 (0–0). – Szombathely, 80 néző, vezette: Németh B. Gyöngyöshermán: Szilvágyi – Horváth Á. (Szabó A.), Somlai, Kovács G., Kis, Hegedűs, Dénes (Goda), Niksz (Németh Sz.), Kopácsi, Serbán, Darabont. Csákánydoroszló: Baba – Horváth A. (Pintér), Farkas N. (Csillag), Horváth D. (Veidinger), Simon (Doktor), Danyi, Heigli, Szakály, Biczó, Meskó, Horváth M. Gólszerzők: Kopácsi (2), Somlai, Németh Sz., ill. Heigli. Kiállítva: Horváth M. (81., Csákánydoroszló). A sportszerű vendégek sokáig jól tartották magukat, ám a jobb erőnléttel bíró hazaiak az utolsó 15-20 percben bedarálták ellenfelüket, és megérdemelten nyertek.

Bajánsenye SE–Rábatótfalui SE 3–3 (2–1). – Bajánsenye, 100 néző, vezette: Sály K. Bajánsenye: Sáfrányos – Bacsák, Koltai, Hodács, Luter, Bakó (Horváth Z.), Fábián (Horváth B.), Kovács I., Németh R. (Kovács V.), Mihály, Kalamár. Rábatótfalu: Merkli – Keresztúri, Náricza, Anderkó G., Balázs, Sütő, Gierling, Kóczán (Erős), Anderkó M. (Gombás), Szakács (Németh D.), Domján. Gólszerzők: Mihály, Bakó, Fábián, ill. Gombás, Erős, Anderkó M. A két csapat gólgazdag, izgalmas mérkőzést vívott a rekkenő hőségben. A döntetlen igazságos eredmény.

Őriszentpéter SE–Jáki SE 3–1 (1–1). – Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Szabó I. Z. Őriszentpéter: Szukics – Horváth Z., Ponácz, Sály, Szép, Gerencsér (Őr), Kovács R., Horváth A., Embersics (Pongrácz), Kis-Nemes, Somogyi (Sömenek). Ják: Biró – Iszak B., Farkas E., Iszak R., Máté, Tóta R., Svob, Kovács G., Hazafi (Iszak Á.), Tóta Á. (Bauer), Kiss G. Gólszerzők: Őr, Szép, Gerencsér, ill. Svob. Küzdelmes, jó iramú mecscset vívtak a felek. A házigazda a hajrában gyűrte le jó erőben lévő ellenfelét.

Tápláni KSK–Körmendi Téglagyári SE 2–1 (0–0). – Táplánszentkereszt, 80 néző, vezette: Harcsár R. Táplán: Farkas G. – Németh M., Balázs, Stieber, Mikovics, Horváth E., Káldi M. (Cserkuti), Orsós, Singer (Kovács Laczi), Kasza, Káldi I. Téglagyár: Szőke – Makai, Horváth P., Horváth Dávid, Horváth J., Joó, Horváth R. (Sárközi Z.), Horváth Zs., Kardos, Gelányi (Sárközi R.), Horváth Dániel. Gólszerzők: Orsós, Káldi I., ill. Kardos. A hazaiak az első félidőben eldönthették volna a meccset, ám kihagyták a helyzeteiket. A 2. félidő közepén aztán kétgólos előnyre tettek szert. A vendégek szépítettek, de nem fenyegette veszély a hazai győzelmet. Jobb helyzetkihasználással biztosabb hazai siker születhetett volna.

Szentpéterfai SE–Felsőcsatári KSK 3–0 (2–0). – Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Papp Á. Szentpéterfa: KAJÁRY – Török, Kovács B. (Teklits), Gaál Á., Wágner R. (Tóth Sz.), GARGER, Gaál R., Wágner Sz. (Udvardi), JURASITS, HOÓS (Baranyai), FRÁNYI (Keringer). Felsőcsatár: Horváth Cs. – Csoknyai, Perlaki, Veres, Kiss M., Virág (László), Krancz, Horváth L., Schmalzl, Tieber, Böhm. Gólszerzők: Udvardi, Kovács B., Frányi. A gyorsabb, szervezettebb – ám még idény eleji formában futballozó – házigazda megérdemelten nyert.