duatlon Nágocson

2018.10.02. 21:01

Kálovics bajnoki címe

A Vasi Triatlon SE versenyzője, Kálovics Anikó nyerte a nők rövidtávú duatlon országos bajnokságát. A férfiaknál Zsódér Zsolt harmadik lett.

Kálovics Anikó első helyen ért célba

Fotó: Facebook

A nágocsi versenyen a gyermek, serdülő és sprint versenyszám mellett az országos rövidtávú duatlon bajnokságot rendezték. Utóbbin 10 kilométer futás, 40 km kerékpározás, majd 5 kilométer futás várt az indulókra. Megyénket ketten, a Vasi Triatlon SE sportolói, Kálovics Anikó és Zsódér Zsolt képviselte. Összesen 86-an vágtak a távnak. A nők között Kálovics Anikó remekül versenyzett és 2:17:12-es időeredménnyel az első helyen végzett. A férfi aknál a veszprémi Fonyó Sándor nyert, Zsódér Zsolt 2:01:46-os idővel a harmadik helyen ért célba. Zsódér kategóriájában – Senior2 – viszont az első helyen végzett.