Már nem veretlen a ZTE

2018.10.27. 21:30

Szomszédvári rangadón verte a Falco a ZTE-t

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 5. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában nyert szomszédvári rangadót a Zalakerámia ZTE gárdája ellen.

Fotó: Szendi Péter

A veretlen, listavezető ZTE-t érkezett Szombathelyre – a soraiban három volt Falco-játékossal (Szabó, Durázi, Bagó). És a zalai tréner, Benczet Tamás is ért el szép sikereket a sárga-feketék kispadján. Amúgy az utóbbi hetekben nagy formába lendült Falco fogadta ellenfelét. Telt ház, remek hangulat várta a csapatokat.

Szabó kihagyott távolija vezette fel a meccset. Amire három duplával felelt, 6-0-val nyitott a Falco. Ware triplája vetett véget a hazai rohanásnak. Aztán a második zalai tripla után már ZTE-előnyt mutatott az eredményjelző (5. perc: 6-8). Keményen játszottak, jól védekeztek a csapatok, nehezen kerültek helyzetbe a játékosok. A hazaiknál Tóth, a vendégeknél Durázi szállt be remekül a padról. Felváltva vezettek a csapatok, végül a szívós ZTE nyerte az első negyedet. Fordulás után inkább a vendégeknél volt az előny. A Falco gyengén dobott távolról. Balmazovic szerezte a hazaik első tripláját, a 13. percben, a 10. kísérletből (13. perc: 22-23). Amint közelített a Falco, rendre érkezett válasz a túloldalról. Tartotta előnyét a motivált, agresszív ZTE. Gasper Okorn maga köré is gyűjtötte a tanítványait. Használtak a tanácsok, rendezte sorait a Falco, átvette a vezetést. És már úgy tűnt, hogy megnyeri az első félidőt. Amikor Wade nagyon távolról – minden mindegy alapon – eldobott triplája a dudaszó pillanatában célba ért (20. perc: 37-38).

Fordulás után egy összeszedettebb, gyorsabb, agresszívabb Falco lépett pályára. Amint néhányszor átrohant ellenfelén, rögtön időt kért a zalai kispad (22. perc: 44-38). De ekkor már Bruinsma elkapta a fonalat, termelte a pontokat, és Reddic is feljavult palánk alatt. A ZTE egyre nehezebben tartotta a lépést. És a vendégek minden igyekezete ellenére elérte a tíz pontot a különbség (27. perc: 59-49). A folytatásban pedig állandósult is tíz pont körüli hazai fór. A vendégek irányítója, Ware azonban nagyon nem akart kikapni, alaposan megszórta magát. De ZTE kénytelen volt futni az eredmény után, sokat dobott rá távolról, sokszor előkészítetlenül. Biztos előnyre tett szer a Falco 30 perc alatt (66-56) – és érezhető volt, hogy a ZTE már nem tud újítani. Így is történt, nagy lendülettel, szép játékkal kezdte a záró játékrészt a Falco, gyorsan el akarta dönteni a meccset. Egyre nőtt a különbség, kellett a zalai időkérés (32. perc: 74-58). Már úgy tűnt, hogy sima hazai sikerrel zárul a meccs – talán ki is engedett a Falco -, amikor a ZTE indított egy nagy rohamot. Tíz pont alá faragta hátrányát (37. perc: 78-70). Időt kért Okorn mester, de közelített tovább a ZTE (39. perc: 78-73). Aztán bő fél perccel a vége előtt Balmazovic triplája pontot tett a meccs végére. Végül biztos hazai sikerrel zárult a szomszédvári csata.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 88-75 (17-19, 20-19, 29-18, 22-19). – Szombathely, 3010 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Söjtöry T., dr. Mészáros B.

Falco: Curry 9/6, Norfleet 6, Váradi B. 12/6, Briunsma 19/9, Reddic 16. Csere: Tóth N. 16, Balmazovic 10/6, Bíró -. Edző: Gasper Okorn.

ZTE: Ware 25/15, Thompson 2, Szabó Zs. 12/6, Gliebov 9/3, Agafonov 16. Csere: Durázi 10/3, Papp -, Doktor 1, Bagó -, Gulyás -, Kis -. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-8. 8. perc: 13-13. 13. perc: 22-23. 18. perc: 33-33. 20. perc: 37-38. 22. perc: 44-38. 27. perc: 59-49. 30. perc: 66-56. 32. perc: 74-58. 37. perc: 78-70. 39. perc: 78-73.