Tekebajnokság

2018.11.27. 18:29

Dobogós helyen a nagymizdóiak

Az NB I-es férfi­teke-bajnokság őszi utolsó, 11. fordulójában a Nagymizdó és a Csákánydoroszló nyert, a Halogy kikapott.

A csákányi Sütő Zsolt 607 fás teljesítménnyel járult hozzá csapata sikeréhez

Halogy SE–Köfém SC 1:7 (3254-3528). – Szentgotthárd, NB I-es férfiteke-mérkőzés.

Halogy: Dévai B. 578, Gerencsér/ifj. Dévai J. 470, Jakab 562, Pájtli 574, Németh L./Balázs 474, Horváth A. 596. Edző: Németh László.

Köfém: Sebestyén 564, Kéri-Kineth 631, Tóbiás 581, Gelencsér/Kovács Z. 585, Poroszlai 566, Czillinger 601.

Az első párban Dévai Balázs révén sikerült egy pontot szerezniük a halogyiaknak, de tetemesnek mondható, 147 fával vezetett a Köfém. A második sorban mindkét pontot a székesfehérvári együttes szerezte. A befejező halogyi párosnak sem sikerült kozmetikázni az eredményt, Horváth Attila 596 fás eredménye sem eredményezett pontot – megérdemelten nyert a Köfém. A Halogy a hatodik helyen végzett az őszi szezonban.

Ifjúsági: 0:4 (1015-1040). Velekei 509, Balázs 506.

TOPIDO Nagymizdó–Oroszlányi SZE 5:3 (3275-3249). – VAOSZ-tekecsarnok, NB I-es férfiteke-­mérkőzés.

Nagymizdó: Nagy J. 551, Rejtli 539, Simon 549, Tompa 557, Polgár 559, Vörös 520. Edző: Szép Lajos.

Oroszlány: ifj. Széber 563, Ley 551, Gerlinger 499, Dombóvári 533, Simonfi 545, Hungler 558.

A csoport rangadóján a harmadik Nagymizdó fogadta a második helyen álló Oroszlányt. A kezdő sorban nagy csatában ugyan, de mindkét hazai játékos alulmaradt ellenfelével szemben – a vendégek 24 fával vezettek. A középső sorban a két nagymizdói játékos megfordította a mérkőzés állását, így mindkét csapat két-két csapatponttal állt, de a Nagymizdó 50 fás előnyre tett szert. A döntés a befejező játékosokra maradt. Polgár Károly – aki a hazaiak legeredményesebbje volt – megszerezte a győzelemhez szükséges csapatpontot. A Nagymizdó a harmadik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

Ifjúsági: 4:0 (1064-1048). Gergó 546, Bagi M. 518.

Csákánydoroszló–Bábolna 7:1 (3482-3280). – Szentgotthárd, NB I-es férfiteke-­mérkőzés.

Csákánydoroszló: Sütő 607, Pungor 593, Horváth R. 570, Schvarcz 587, Vilics 554, Márton Sz. 571. Edző: Musits József.

Bábolna: Torma 548, Balom S. 554, Jurics 526, Mogyorósi 547, Szász 603, Balom N. 502.

Az első párosban Sütő Zsolt és Pungor Géza szép játékkal nyert és 98 fás lett a hazai előny. A második sorban kicsit nehezebben ugyan, de két hazai győzelem született, 4:0-ra elhúztak a vasiak és 190 fára nőtt az előnyük. A befejező párosban egy pontot vesztett ugyan a Csákánydoroszló, de így is nagyarányú győzelmet aratott – 202 fa előnnyel. A csákányiak a negyedik helyen zárták az őszi szezont. Ifjúsági: 1:3 (1050-1075). Márton G. 517, Szabó Sz. 533.